EOK premeeris sõudjaid ja Epp Mäed tiitlivõistluste medalite eest ({{commentsTotal}})

Epp Mäe
Epp Mäe Autor: EOK

EOK premeeris Eesti paarisaerulist neljapaati (Kaspar Taimsoo, Allar Raja, Tõnu Endrekson, Andrei Jämsa) ja maadlejat Epp Mäed ning nende treenereid 52 000 euroga.

Eesti Olümpiakomitee president Neinar Seli väljendas heameelt, et meie sõudjate nelik ja maadleja Epp Mäe on Eestile võidetud tiitlivõistluste medalite näol taaskord pakkunud positiivseid emotsioone ja sellega kinnistanud fakti, et Eesti on spordis jätkuvalt konkurentsivõimeline.

Lisaks ütles Seli: „Edukas osalemine spordis ja ka kultuuris laiemalt on sageli väikeste riikide jaoks üks peamisi võimalusi, mille kaudu laia maailma viia teadmist riigi ja selle rahva olemasolust, seal elavatest inimestest ja tavadest. Edukaimad tegevused Eesti tutvustamisel on just spordivõistlused, konkursid jne, kus piiratud arv riikide esindajaid ehk võitjad, pälvivad laialdast tähelepanu. Maailma absoluutses tippkonkurentsis edu saavutanud sportlased väärivad märkamist ja tunnustamist. Seda esmalt panuse eest, mis on nad andnud Eesti tutvustamisel maailmas, aga kindlasti ka kohalike kogukondadele osutatud mõju eest. Nad on suurepärased eeskujud meie noortele. Kasutan võimalust veelkord meie medaliste õnnitleda ja tänada.“.

Eesti Olümpiakomitee premeeris Prantsusmaal Aiguebelette'is toimunud sõudmise maailmameistrivõitluste pronksmedali võitmise eest Eesti paarisaerulise neljapaadi võistkonna liikmeid Kaspar Taimsood, Allar Raja, Tõnu Endreksoni, Andrei Jämsat 26 000 euroga ning nende treenerit Mati Killingut 6 500 euroga.

USA-s Las Vegases maadluse maailmameistrivõistlustelt pronksmedali võitnud maadleja Epp Mäe preemiasummaks on 13 000 eurot. Epp Mäe treenerit Ahto Raskat tänatakse ja tunnustatakse 6 500 euroga.

Toimetaja: Siim Semiskartennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Ivanov ei kaotanud Usbekistanis avaringis geimigi

Vladimir Ivanov alustas Usbekistanis peetavat 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiri kindla võiduga.