Tõnu Endrekson: konkurents on väga tugevaks läinud ({{commentsTotal}})

Tõnu Endrekson
Tõnu Endrekson Autor/allikas: Liis Treimann/Scanpix

Prantsusmaal, Aiguebelette'i järvel toimuval sõudmise MM-il sai meie paarisaeruline neljapaat (Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ning Andrei Jämsa) tihedas poolfinaalis 2. koha ja pääses finaalsõitu.

Poolel maal oli Eesti neli kolmandal kohal, 1500 meetri peal langeti korraks ka neljandaks, kuid võimsa lõpuspurdiga tõusti finišis teisele kohale. Endreksoni sõnul tingisid sellise strateegia stardis valitsenud ilmaolud.

"Kui läksime stardialasse, siis hakkas selline kerge laine tekkima ja küljetuul. Kuna me olime rohkem järve keskel, siis meile mõjus see kõige rohkem. See pani juba natuke närveerima. Me teadsime, et esimene tuhat meetrit saab olema väga raske," rääkis Endrekson Vikerraadiole antud intervjuus.

"Me läksimegi stardialast nii minema, et tõmme ei olnudki väga tugev, aga paat libises hästi ja me sõitsime esimesed tuhat meetrit üsna ökonoomselt läbi. Sõit oli kontrolli all ja teisest tuhandest hakkasime tulema."

Endreksoni sõnul polnud nii aeglane algus planeeritud, kuid ilmaolude tõttu tuli leida optimaalne kiirus.

"Lõpufiniš oli sel korral meeletu. Kui esimesel poolel oled ökonoomsem, siis on ka võimalik juurde panna," lisas Endrekson.

Endreksoni sõnul on neljapaatide hulgas konkurents läinud väga tugevaks: "Ma olen isegi üllatunud, et konkurents on väga tugev. Kahe kilomeetri jooksul ei suudeta selgeks teha ja jäetakse viimaste meetrite peale, kes saab edasi ja kes ei saa."

Toimetaja: Siim SemiskarVaata otse: POrtugal juhib uus-meremaa vastu kahe väravaga
Markelle Fultz ja NBA komissar Adam SilverMarkelle Fultz ja NBA komissar Adam Silver
Soomlane valiti NBA draftis seitsmendana, Butler lahkus Bullsist

Möödunud öösel leidis Brooklynis aset järjekordne korvpalliliiga NBA draft. Esimese kümne valitu hulka kuulus kaks eurooplast.

BFC Daugavpilsi buss põles Lätis maatasaBFC Daugavpilsi buss põles Lätis maatasa
FOTO | Noori Läti jalgpallureid vedanud buss põles maatasa

Karikamängult naasnud BFC Daugavpilsi üht noortevõistkonda vedanud buss süttis eile põlema.

võrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15 
tennis
Petra KvitovaPetra Kvitova
Kvitova jõudis esimest korda pärast noarünnakut taas WTA turniiri finaali

Möödunud detsembris oma kodus noarünnaku ohvriks langenud tšehhitar Petra Kvitova jõudis esimest korda pärast intsidenti taas WTA turniiri finaali.