Sõudmise neljapaadi kogenud koondis mõtleb endiselt olümpiamedalile ({{commentsTotal}})

Meie tippsõudjad jätkavad olümpiale pürgimist neljapaadis ning "Suurmeistrite" saates kinnitasid mehed, et mõtlevad endiselt olümpiamedali võitmisele, mitte ainult olümpiapääsme teenimisele.

ETV otsestuudiosse saabunud sõudemehed olid peatreener Matti Killingu mingil määral üllatava, samas katsevõistlust arvestades loogilise otsusega, et minna edasi hoopis kolme aasta taguse kvartettiga, rahul. Eessõudja Kaspar Taimsoo märkis, et otsuse, millestes paatides sõidetakse, teeb vastutust kandev peatreener ja kuna ehku peale proovimiseks aega enam pole, siis tõsteti neljapaati kokku kõige kogenumad ja jõulisemad mehed, kes olid ka katsevõistlusel noortest kiiremad.

"Peame pigem panema kõik kaardid ikkagi lauda ja tegema Lucerne'is tulemuse, mis näitab, et me oleme õigel teel," lausus Taimsoo ETV-le.

Luzerni maailma karikas on 12. juulil ja siis on näha, kas nelik, kus noore Sten-Erik Andersoni asemel on kogenud Andrei Jämsä, suudab arendada paremat koostööd kui nüüd EM-il kaheksandaks jäänud paatkond. "Üleöö tugevaks ei saada, aga paat võib küll hakata üleöö libisema ja tegelikult ka nii on," sõnas Taimsoo. "Teinekord täiesti lihtsad vahetused nelja mehe vahel paatkonna järjestuses võivad tuua hoopis teise tulemuse, mida toob seesama paatkond teises järjestuses. See on selline sõudmise tehniline või müstiline iseloom."

Jämsä, kes on kuulunud nii maailma kui ka Euroopa meistrivõistlustel medaleid võitnud neljapaatidesse ja sõitis koos Kaspar Taimsoo, Tõnu Endreksoni ja Allar Rajaga Londoni olümpial välja neljanda koha, on väga rahul, et saab taas võistelda neljapaadis. "Ma ütlen ausalt, et ma ei püüdnud üldse sinna neljasesse saada," lausus Jämsä. "Aga mul on hea meel praegu seal olla. Seda ma ka tunnistan, et see nii on. See on võimas paat ja praegu on kõige tähtsam koostööd ja ühtset arusaamist leida, kuidas seal tõmmata ja kuidas jõudu rakendada."

Nüüd peavad peatreener ja mehed jõudma veel ka selgele arusaamisele, millise tehnikaga suudavad sportlased paadi kõige kiiremalt jooksma panna. "Istun meeste ja treeneriga maha korra ja räägime selle asja läbi," lubas Taimsoo. "Et kõik mõistaksid ja mõtleks ühes suunas. Et mida me üritame saada, kuidas me seda täpselt teeme või tulevad korraldused treenerilt, minult või kelleltki teiselt. Et kõik saavad aru, mida silmas peetakse."

Olümpiapääsme võitmiseks peab nelik jõudma MM-il kaheksa parema hulka ja kogenud Endrekson on selles kindel: "Ma arvan, et see on väga reaalne. Ma pigem mõtlen medali ja A-finaali peale. Ei ole mõtet mõelda selle peale, mitu pääset tuua. Eesmärk peab tunduvalt kõrgem olema."

Maailmameistrivõistlused, kus ollakse taas rambivalguses ja kus palju kaalul, algavad augusti lõpus Prantsusmaal.

Toimetaja: Siim BoikovAnett Kontaveit
Kontaveit parandas taas karjääri parimat edetabelikohta

Eesti esireket Anett Kontaveit tõusis värskes naiste tennise maailma edetabelis viis kohta ja paikneb nüüd karjääri kõrgeimal, 27. kohal.

VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti meeste võrkpallikoondisEesti meeste võrkpallikoondis
Belgia vastu avageimi võitnud Eesti võrkpallikoondis jäi MM-i ukse taha

Kortrijkis peetud 2018. aasta maailmameistrivõistluste Euroopa tsooni kolmanda valikringi turniiri võitis võõrustaja Belgia, kes alistas otsustavas kohtumises Eesti meeskonna 3:1 ning pääses tuleva aasta septembris Bulgaarias ja Itaalias toimuvale finaalturniirile.

Julia Beljajeva
Beljajeva teenis maailmameistrivõistlustelt pronksmedali

Saksamaal Leipzigis toimuvatel vehklemise maailmameistrivõistlustel võitis Julia Beljajeva naiste individuaalses epees pronksmedali. Poolfinaalis tuli eksmaailmameistril tunnistada lisaajal venelanna Tatjana Gudkova 13:12 paremust.

Uuendatud: 19:43 
KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Erm pälvis U-20 EM-ilt hõbeda ja Tilga pronksi

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Kristo Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

Uuendatud: 20:03 
Chris FroomeChris Froome
Chris Froome võitis neljandat korda Prantsusmaa velotuuri

Prantsusmaa velotuuri võitis neljandat korda Chris Froome (Sky). Britt oli olnud parim ka 2013. ning 2015. ja 2016. aastal.

Jürgen Zopp
Jürgen Zopp võitis Saksamaal tenniseturniiri

Jürgen Zopp (ATP 480.) võitis Saksamaal Kasselis peetud 25 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiri, kui alistas finaalis sakslase Jan Choinski (ATP 483.) 6:3, 6:2.

tennis
Natsitervitus Stockholmi tenniseturniirilNatsitervitus Stockholmi tenniseturniiril
Stockholmi turniiri poolfinaali katkestas natsihõige

Stockholmis peetavatel Rootsi lahtistel meistrivõistlustel tennises juhtus eilses meeste üksikmängu poolfinaalis hispaanlaste Fernando Verdasco ja David Ferreri vahel kummaline vahejuhtum, kui üks mees kõndis väljakule ja hõikas natsitervituse.