Sõudmise neljapaadi kogenud koondis mõtleb endiselt olümpiamedalile ({{commentsTotal}})

Meie tippsõudjad jätkavad olümpiale pürgimist neljapaadis ning "Suurmeistrite" saates kinnitasid mehed, et mõtlevad endiselt olümpiamedali võitmisele, mitte ainult olümpiapääsme teenimisele.

ETV otsestuudiosse saabunud sõudemehed olid peatreener Matti Killingu mingil määral üllatava, samas katsevõistlust arvestades loogilise otsusega, et minna edasi hoopis kolme aasta taguse kvartettiga, rahul. Eessõudja Kaspar Taimsoo märkis, et otsuse, millestes paatides sõidetakse, teeb vastutust kandev peatreener ja kuna ehku peale proovimiseks aega enam pole, siis tõsteti neljapaati kokku kõige kogenumad ja jõulisemad mehed, kes olid ka katsevõistlusel noortest kiiremad.

"Peame pigem panema kõik kaardid ikkagi lauda ja tegema Lucerne'is tulemuse, mis näitab, et me oleme õigel teel," lausus Taimsoo ETV-le.

Luzerni maailma karikas on 12. juulil ja siis on näha, kas nelik, kus noore Sten-Erik Andersoni asemel on kogenud Andrei Jämsä, suudab arendada paremat koostööd kui nüüd EM-il kaheksandaks jäänud paatkond. "Üleöö tugevaks ei saada, aga paat võib küll hakata üleöö libisema ja tegelikult ka nii on," sõnas Taimsoo. "Teinekord täiesti lihtsad vahetused nelja mehe vahel paatkonna järjestuses võivad tuua hoopis teise tulemuse, mida toob seesama paatkond teises järjestuses. See on selline sõudmise tehniline või müstiline iseloom."

Jämsä, kes on kuulunud nii maailma kui ka Euroopa meistrivõistlustel medaleid võitnud neljapaatidesse ja sõitis koos Kaspar Taimsoo, Tõnu Endreksoni ja Allar Rajaga Londoni olümpial välja neljanda koha, on väga rahul, et saab taas võistelda neljapaadis. "Ma ütlen ausalt, et ma ei püüdnud üldse sinna neljasesse saada," lausus Jämsä. "Aga mul on hea meel praegu seal olla. Seda ma ka tunnistan, et see nii on. See on võimas paat ja praegu on kõige tähtsam koostööd ja ühtset arusaamist leida, kuidas seal tõmmata ja kuidas jõudu rakendada."

Nüüd peavad peatreener ja mehed jõudma veel ka selgele arusaamisele, millise tehnikaga suudavad sportlased paadi kõige kiiremalt jooksma panna. "Istun meeste ja treeneriga maha korra ja räägime selle asja läbi," lubas Taimsoo. "Et kõik mõistaksid ja mõtleks ühes suunas. Et mida me üritame saada, kuidas me seda täpselt teeme või tulevad korraldused treenerilt, minult või kelleltki teiselt. Et kõik saavad aru, mida silmas peetakse."

Olümpiapääsme võitmiseks peab nelik jõudma MM-il kaheksa parema hulka ja kogenud Endrekson on selles kindel: "Ma arvan, et see on väga reaalne. Ma pigem mõtlen medali ja A-finaali peale. Ei ole mõtet mõelda selle peale, mitu pääset tuua. Eesmärk peab tunduvalt kõrgem olema."

Maailmameistrivõistlused, kus ollakse taas rambivalguses ja kus palju kaalul, algavad augusti lõpus Prantsusmaal.

Toimetaja: Siim BoikovOtt Tänak
Ott Tänak näitas testikatsel 9. aega, kiireim oli Latvala

Sel nädalavahetusel sõidetava Argentina autoralli MM-etapi testikatse kiireim oli soomlane Jari-Matti Latvala (Toyota), kes sai 6,01 km pikkuse distantsi parimal läbimisel kirja tulemuse 4.02,0.

stuttgardi tenniseturniir
Maria Šarapov
Kontaveit kohtub Stuttgardi turniiri veerandfinaalis Maria Šarapovaga

Eesti esitennisist Anett Kontaveit (WTA 73.) kohtub Stuttgardis toimuval tenniseturniiril veerandfinaalis 15-kuulisest võistluskeelust vabanenud venelanna Maria Šarapovaga.

Tiit Sokk ja Eesti korvpallikoondisTiit Sokk ja Eesti korvpallikoondis
Eesti korvpallikoondise kutse läks 23 mängijale, Kotsar jääb kõrvale

Sel suvel peab Eesti korvpalli rahvuskoondis neli MM-i eelkvalifikatsiooniturniiri mängu, lisaks kuus-seitse kontrollmängu. Kandidaate kutsutute näol on sel aastal 23, koondise peatreener Tiit Sokk ootab neilt vastust hiljemalt juuni alguseks.

Stefan KüngStefan Küng
Kangert ja Taaramäe lõpetasid Romandia tuuri teise etapi peagrupis

Romandia velotuuril sõideti neljapäeval künklik 160,7 kilomeetri pikkune etapp, kus võidu jagasid šveitslane Stefan Küng (BMC Racing) ja ukrainlane Andriy Grivko (Astana). Kahe mehe duellis tõmbas finišiheitluses pikema õlekõrre 23-aastane Küng.

SnuukerSnuuker
VIKTORIIN | Kui hästi tunned snuukrit?

Hetkel peetakse Inglismaal Sheffieldis järjekordseid snuukri maailmameistrivõistlusi, mille eelringis osales esmakordselt ka eestlane. Turniiri toimumisest on insipireeritud ka meie tänane viktoriin. Head lahendamist!

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Vladimir Ivanov pääses Usbekistanis poolfinaali

Vladimir Ivanov (ATP 444,) on Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril jõudnud poolfinaali.