Sõudjate treener: mehed võivad Euroopas päris hästi hakkama saada ({{commentsTotal}})

Sõudmise Euroopa meistrivõistlustel Poolas stardib Eesti koondis kahe paadiga. Ettevalmistuslaagri viimastel päevadel vahetasid mehed neljapaadis kohti ning peatreeneri sõnul läks koostöö paremaks.

Viimane lihv anti vormile Viljandi järvel, kus neljapaadi mehed tegid kogu nädala tugevaid kiirustreeninguid. Tehnika ja koostöö kohe ideaalselt ei sujunud, kuid üldise pildiga jäi karm peatreener Matti Killing rahule juba treeninglaagri alguses. "Ma arvan, et mehed võivad Euroopas juba päris hästi hakkama saada," ütles Killing ETV spordisaatele. "Töö on läinud tunduvalt paremaks, kui ta oli MK esimesel etapil."

Kui kolme nädala eest MK-etapil üllatuslikult A-finaali ei jõutud, siis nüüd peaks paatkonna tase märksa kõvem olema. Eessõudja Kaspar Taimsoo oli igatahes optimistlik. "Vorm ja enesetunne on meestel hea," sõnas Taimsoo. "Tehnilise poole osas väike kahtlus püsib alati, kuid teisalt saime Viljandis paadi vahepeal päris hästi liikuma."

Nii MK-l kui Viljandi laagri alguses sõudsid mehed paadis nii, et dirigendi Taimsoo järel istus paadis noor Sten-Erik Anderson, siis Tõnu Endrekson ja ühe peal Allar Raja, kuid Endrekson sellel positsioonil end mugavalt ei tundnud. "Olen füüsiliselt ja vaimselt vormis, aga kohanemine võtab kaua aega," lisas Endrekson.

Kolmel viimasel treeningul vahetas Killing mootorimehed ümber ja sõideti sellises järjestuses nagu MK eel ehk Taimsoo selja taha istus Endrekson ja tema järele Anderson. Paat liikus nii paremini ja nii starditakse ka Euroopa meistrivõistlustel. "Ühtlasem on küll," tõdes Endrekson. "Kaspari järgi tunnen paremini paadi libisemist, Steni järgi oli mul tunduvalt raskem. Kahjuks sain roolijala ikka enda kätte. Ma juba lootsin, et saan selle Stenile jätta, aga ei."

Anderson lisas: "Väga hea, et roolijalast lahti sain. Tänu sellele ei pea ma nii palju ringi vaatama ning hindama seda, kuidas paat liigub. Nüüd saan keskenduda ainult tööle ja sellele, mis ees toimub."

Lisaks neljapaadile on Poznanis stardis ka kahene koosseisus Kaur Kuslap ja Andrei Jämsä. Võistlused algavad reedel ning pühapäevaseid finaale näitab ETV otseülekandes.

Toimetaja: Ivo DobkevitschSloveenia võrkpallikoondis
Sloveenia ähvardab rahvusvahelist võrkpalliliitu kohtuga

Sloveenia võrkpalliföderatsioon võib rahvusvahelise võrkpalliföderaatsiooni kohtusse kaevata, kui FIVB ei lase Sloveenia meeskonda järgmisel aastal väljavõideldud kohale Maailmaliiga eliitdivisjonis. 

KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
U-20 EM: Liider Erm alustas teist päeva isikliku rekordiga

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Kristo Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti võrkpallikoondis
Eesti võrkpallikoondis pani Slovakkia kindlalt paika ja säilitas šansid

Eesti meeste võrkpallikoondis teenis Belgias peetaval MM-valikturniiril kolmanda võidu, kui alistas Slovakkia selgelt 3:0. Vastasele anti geimides vaid 14, 17 ja 15 punkti.

Uuendatud: 22:44 
Anett Kontaveit
Tšehhi tennisistist jagu saanud Kontaveit pääses Gstaadis finaali

Gstaadis toimuval WTA tenniseturniiril sai Anett Kontaveit (WTA 32.) poolfinaalis 6:4, 6:1 jagu Tšehhi esindajast Tereza Martincovast (WTA 140.).

Uuendatud: 15:26 
tennis
ITFITF
Eesti võitis rannatennise võistkondlikul MM-il kaheksanda koha

10.-16. juulil toimusid Moskvas rannatennise võistkondlikud maailmameistrivõistlused. Turniir toimus juba kuuendat aastat järjest Venemaa riiklikus tennisekeskuses. Eesti võistkond koosseisus Eneli Lattik (ITF 150.), Kätlin Lattik (ITF 330.), Ainar Laube (ITF 173.) ja Priit Pihl (ITF 65.) saavutas kaheksanda koha.