Jüri Jaanson teeb kaasa Eesti karikavõistlustel ({{commentsTotal}})

Jüri Jaanson
Jüri Jaanson Autor: Ants Liigus/Scanpix

Sel nädalavahetusel toimuvad Pärnus sõudmise eesti karikavõistlused ning omaaegse Pärnu spordijuhi ja sõja järgse sõudeelu taastaja Erich-Wilhelm Seileri memoriaalvõistlus.

Karikavõistlused toimuvad laupäeval ning stardivad kohe finaalsõitudega. Avasõna kell 14 saavad A-klassi tütarlapsed paarisaeru kahepaatidel. Päevakava lõpetab kell 17.15 lähte saav noormeeste A-vanuserühma ühepaatide finaal, vahendab Eesti Sõudeliidu kodulehekülg.

Põnevaid sõite võib ennustada mitmeid. Põhitähelepanu saab oleme meeste paarisaeru kahepaatidel, sest kõik meie Euroopa meistrivõistlusteks valmistuvad koondislased võtavad jõuproovil osalemist tugeva tühjendustreeninguna. Nii on stardis 2009. aasta maailmameistrivõistluste pronksimehed Allar Raja ja Kaspar Taimsoo, Pekingi OM-hõbe Tõnu Endrekson koostöös noore neljapaadikolleegi Sten-Erik Andersoniga ning Euroopa meistrivõistlustel kahesel startivad Kaur Kuslap ja Andrei Jämsä. Oodatud vastasseis stardib kell 15.45.

Üksikaeru kahepaadil otsustasid koduklubi au kaitsta muidu paarisaeru sõitvad Joosep Laos ja Geir Suursild. Meeste ühepaadil näeb aga võistlustules kunagist sõudmise imemeest Leonid Gulovit, kes Narva spordielu juhtimise kõrvalt on taas tugevamalt treenima asunud.

Eesti parim naissõudja Kaisa Pajusalu on sedakorda otsustanud roolijata neljapaadi kasuks, kus ta klubikaaslastega Pärnu Sõudekeskust Kalevist püüab maksimumpunkte võtta.

Veele on otsustanud taas tulla ka riigi läbi aegade kuulsaim sõudja Jüri Jaanson, kes koos noorte klubikaaslastega Pärnu Sõudeklubist stardib üksikaeru neljapaadil.

Eesti karikavõistlused on võistkondlikud, kuid lisaks selgitatakse ka individuaalne paremusjärjestus. Iga osaleja saab koduklubile punkte tuua vaid ühes eelnevalt registreeritud paadiklassis.

Paljud karikavõistlustest osavõtjad jäävad suvepealinna ka pühapäevaks, sest siis toimuvad kunagise Pärnu spordijuhi Erich-Wilhelm Seileri mälestuse kandmiseks memoriaalvõistlused. Seiler, kes ka ise tuli kuuel korral eesti sõudmismeistriks, panustas tugevalt sõjajärgse Pärnu sõudespordi taastamisse ja edendamisse. Tema käe all treenisid teiste seas Mihkel Leppik, Peeter Mardna ja Jaan Tults.

Toimetaja: Siim BoikovOtt Tänak
Ott Tänak näitas testikatsel 9. aega, kiireim oli Latvala

Sel nädalavahetusel sõidetava Argentina autoralli MM-etapi testikatse kiireim oli soomlane Jari-Matti Latvala (Toyota), kes sai 6,01 km pikkuse distantsi parimal läbimisel kirja tulemuse 4.02,0.

stuttgardi tenniseturniir
Maria Šarapov
Kontaveit kohtub Stuttgardi turniiri veerandfinaalis Maria Šarapovaga

Eesti esitennisist Anett Kontaveit (WTA 73.) kohtub Stuttgardis toimuval tenniseturniiril veerandfinaalis 15-kuulisest võistluskeelust vabanenud venelanna Maria Šarapovaga.

Tiit Sokk ja Eesti korvpallikoondisTiit Sokk ja Eesti korvpallikoondis
Eesti korvpallikoondise kutse läks 23 mängijale, Kotsar jääb kõrvale

Sel suvel peab Eesti korvpalli rahvuskoondis neli MM-i eelkvalifikatsiooniturniiri mängu, lisaks kuus-seitse kontrollmängu. Kandidaate kutsutute näol on sel aastal 23, koondise peatreener Tiit Sokk ootab neilt vastust hiljemalt juuni alguseks.

Stefan KüngStefan Küng
Kangert ja Taaramäe lõpetasid Romandia tuuri teise etapi peagrupis

Romandia velotuuril sõideti neljapäeval künklik 160,7 kilomeetri pikkune etapp, kus võidu jagasid šveitslane Stefan Küng (BMC Racing) ja ukrainlane Andriy Grivko (Astana). Kahe mehe duellis tõmbas finišiheitluses pikema õlekõrre 23-aastane Küng.

SnuukerSnuuker
VIKTORIIN | Kui hästi tunned snuukrit?

Hetkel peetakse Inglismaal Sheffieldis järjekordseid snuukri maailmameistrivõistlusi, mille eelringis osales esmakordselt ka eestlane. Turniiri toimumisest on insipireeritud ka meie tänane viktoriin. Head lahendamist!

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Vladimir Ivanov pääses Usbekistanis poolfinaali

Vladimir Ivanov (ATP 444,) on Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril jõudnud poolfinaali.