Jüri Jaanson teeb kaasa Eesti karikavõistlustel ({{commentsTotal}})

Jüri Jaanson
Jüri Jaanson Autor/allikas: Ants Liigus/Scanpix

Sel nädalavahetusel toimuvad Pärnus sõudmise eesti karikavõistlused ning omaaegse Pärnu spordijuhi ja sõja järgse sõudeelu taastaja Erich-Wilhelm Seileri memoriaalvõistlus.

Karikavõistlused toimuvad laupäeval ning stardivad kohe finaalsõitudega. Avasõna kell 14 saavad A-klassi tütarlapsed paarisaeru kahepaatidel. Päevakava lõpetab kell 17.15 lähte saav noormeeste A-vanuserühma ühepaatide finaal, vahendab Eesti Sõudeliidu kodulehekülg.

Põnevaid sõite võib ennustada mitmeid. Põhitähelepanu saab oleme meeste paarisaeru kahepaatidel, sest kõik meie Euroopa meistrivõistlusteks valmistuvad koondislased võtavad jõuproovil osalemist tugeva tühjendustreeninguna. Nii on stardis 2009. aasta maailmameistrivõistluste pronksimehed Allar Raja ja Kaspar Taimsoo, Pekingi OM-hõbe Tõnu Endrekson koostöös noore neljapaadikolleegi Sten-Erik Andersoniga ning Euroopa meistrivõistlustel kahesel startivad Kaur Kuslap ja Andrei Jämsä. Oodatud vastasseis stardib kell 15.45.

Üksikaeru kahepaadil otsustasid koduklubi au kaitsta muidu paarisaeru sõitvad Joosep Laos ja Geir Suursild. Meeste ühepaadil näeb aga võistlustules kunagist sõudmise imemeest Leonid Gulovit, kes Narva spordielu juhtimise kõrvalt on taas tugevamalt treenima asunud.

Eesti parim naissõudja Kaisa Pajusalu on sedakorda otsustanud roolijata neljapaadi kasuks, kus ta klubikaaslastega Pärnu Sõudekeskust Kalevist püüab maksimumpunkte võtta.

Veele on otsustanud taas tulla ka riigi läbi aegade kuulsaim sõudja Jüri Jaanson, kes koos noorte klubikaaslastega Pärnu Sõudeklubist stardib üksikaeru neljapaadil.

Eesti karikavõistlused on võistkondlikud, kuid lisaks selgitatakse ka individuaalne paremusjärjestus. Iga osaleja saab koduklubile punkte tuua vaid ühes eelnevalt registreeritud paadiklassis.

Paljud karikavõistlustest osavõtjad jäävad suvepealinna ka pühapäevaks, sest siis toimuvad kunagise Pärnu spordijuhi Erich-Wilhelm Seileri mälestuse kandmiseks memoriaalvõistlused. Seiler, kes ka ise tuli kuuel korral eesti sõudmismeistriks, panustas tugevalt sõjajärgse Pärnu sõudespordi taastamisse ja edendamisse. Tema käe all treenisid teiste seas Mihkel Leppik, Peeter Mardna ja Jaan Tults.

Toimetaja: Siim BoikovSloveenia võrkpallikoondis
Sloveenia ähvardab rahvusvahelist võrkpalliliitu kohtuga

Sloveenia võrkpalliföderatsioon võib rahvusvahelise võrkpalliföderaatsiooni kohtusse kaevata, kui FIVB ei lase Sloveenia meeskonda järgmisel aastal väljavõideldud kohale Maailmaliiga eliitdivisjonis. 

KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
U-20 EM: Liider Erm alustas teist päeva isikliku rekordiga

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Kristo Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti võrkpallikoondis
Eesti võrkpallikoondis pani Slovakkia kindlalt paika ja säilitas šansid

Eesti meeste võrkpallikoondis teenis Belgias peetaval MM-valikturniiril kolmanda võidu, kui alistas Slovakkia selgelt 3:0. Vastasele anti geimides vaid 14, 17 ja 15 punkti.

Uuendatud: 22:44 
Anett Kontaveit
Tšehhi tennisistist jagu saanud Kontaveit pääses Gstaadis finaali

Gstaadis toimuval WTA tenniseturniiril sai Anett Kontaveit (WTA 32.) poolfinaalis 6:4, 6:1 jagu Tšehhi esindajast Tereza Martincovast (WTA 140.).

Uuendatud: 15:26 
tennis
ITFITF
Eesti võitis rannatennise võistkondlikul MM-il kaheksanda koha

10.-16. juulil toimusid Moskvas rannatennise võistkondlikud maailmameistrivõistlused. Turniir toimus juba kuuendat aastat järjest Venemaa riiklikus tennisekeskuses. Eesti võistkond koosseisus Eneli Lattik (ITF 150.), Kätlin Lattik (ITF 330.), Ainar Laube (ITF 173.) ja Priit Pihl (ITF 65.) saavutas kaheksanda koha.