Neljapaat jäi MK-etapil finaalist välja ({{commentsTotal}})

Eesti paarisaeruline neljapaat
Eesti paarisaeruline neljapaat Autor: Fred Killing

Sloveenias Bledis startis laupäeval kolme Eesti paatkonna osavõtul sõudmise MK-hooaeg. Mitte keegi sini-must-valgetest finaali ei pääsenud.

Esimest korda korraldusajaloos näeb MK-formaat ette vahesõitudeta ehk teise võimaluseta võistlussüsteemi, mis aga eksimuste ja vigade parandamiseks ruumi ei jäta, teatas Eesti Sõudeliit.

Suurte lootusetaga sõitis Sloveeniasse paarisaeru neljapaat, mis võrreldes kahe varasema aastaga on veidi koosseisult muutunud – Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Andresoni ja Allar Raja kõrvale toodi paati vanameister, Pekingi olümpiahõbe Tõnu Endrekson.

Esimesel etapil teeb kaasa 8 kvartetti. Kahest eelsõidust kummastki 3 paremat lunastas pääsme finaali, tahapoole jääjad leppisid B-finaaliga.

Teises eelsõidus startinud Eesti nelik pidi väga napilt tunnistama kõikide konkurentide paremust, jäädes ajaga 5.53,28 neljandaks ehk sõidu viimaseks. Parima tulemusega sõudis finaali Hiina (5.51,78), järgnesid Poola (5.52,19) ja Prantsusmaa (5.53,22).

Ka reedesel Bledi regatilt olid hiinalsed ja poolakad Eestist sarnase eduga üle. Kuna kõik paatkonnad sõudsid sisuliselt võrdselt, ei saa Eesti meeste etteastet ebaõnnestunuks kindlasti lugeda, puudu jäi ilmselgelt sportlikust õnnest.

Teist eelsõitu valitsesid 5.51,54ga saksalsed, Šveitši (5.57,47) ja Tsehhi ees (6.04,40). Need kolm kvartetti sõuavad seega pühapäeval Eesti aja järgi kell 14.03 startivas finaalis.

Koondise peatreener Matti Killing arvas neljapaadi etteaste keskpäraseks ning hindas distantsi lõpuveerandit kriitiliselt. „Esimese poole ja sealt veidi edasi liikusime päris jõudsalt, ent siis prantslased kiirendasid ning vahepeal sisse saadud edu kahanes valusalt napiks kaotuseks. Küsimus on siiski ka liialt väheses kokkusõidus ning lõunamaa sõudjatega võrdluses on meie veekilometraaž väiksem,” arvas juhendaja ning lootis, et hooaja edenedes jõutakse nii tehniliselt kui füüsiliselt järgmisele tasemele. Varem on Killing öelnud, et olümpiahooajal on vajalik ka jaanuaris vee peale saada.

Veel ei ole selge, kas neljapaat stardib samas koosseisus ka mai lõpus Poznanis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel. Otsus tehakse koju tagasi jõudes.

Esmalt sõidetakse ära pühapäevane B finaal, kuhu Eesti ainsaks vastaseks tuleb Horvaatia.

Bledis on stardis kaks Eesti paarisaeru kahepaati. Tugevam ja kogenum duo – Andrei Jämsä ja Kaur Kuslap – finišeerusid eelsõidus Tsehhi (6.30,11), Ungari (6.31,20) ja Bulgaaria (6.33,06) järel 6.34,81ga neljandana ning pääsesid sõidust viimastena 12 parema sekka poolfinaali. Seal neil võimu ei olnud ja terve distantsi vältel sõuti 6. positsioonil. Sõidu võitsid sakslased Hacker-Krüger (6.26,21). Järgnesid tsehhid Plocek-Jirka (6.30,41) ning viimase finaalipääsejana Hispaania, rivistuses Guzman-Garcia (6.34,04). Ent Eestit edestasid paraku ka Egiptus (6.36,47) ja Iisrael (6.36,98).

B-finaal sõidetakse pühapäeval Eesti aja järgi kell 11.05. Lisaks Egiptusele ja Iisraelile tulevad teisest poolfinaalist Kuslapi-Jämsä vastasteks Ungari, Holland ja Hiina.

Teine Eesti kahepaat – Joosep Laos ja Geir Suursild – olid teises eelsõidus 6.49,83ga kuuendad ning seoses sellega on nende jaoks võistlus ka lõppenud. Laose-Suursilla osalusel toimunud sõidu võitsid 6.29,34ga serblased Marjanovic-Filipovic, järgnesid hispaanlased Guzman-Garcia (6.32,20), hollandlased Knab-Broenink (6.33,27) ning viimasena poolfinaali jõudnud iisraellased Gonorovski-Fridman (6.37,53).

Matti Killingu sõnul jäi mõlema ekipaaži sõit konarlikuks. „Võtame võistluse järgselt nõupidamise kokku ja analüüsime miks, kes ja kuidas. Stabiilsust on vaja, hetkel on olnud liiga vähe ilusaid momente,” ei jäänud juhendaja hoolealuste hetketasemega rahule.

Poolas Poznanis toimuvate Euroopa meistivõistlusteni on jäänud kolm nädalat. Usutavasti selguvad paatkondade koosseisud eeloleva nädala jooksul.

Toimetaja: Ivo DobkevitschOtt Tänak
Ott Tänak näitas testikatsel 9. aega, kiireim oli Latvala

Sel nädalavahetusel sõidetava Argentina autoralli MM-etapi testikatse kiireim oli soomlane Jari-Matti Latvala (Toyota), kes sai 6,01 km pikkuse distantsi parimal läbimisel kirja tulemuse 4.02,0.

stuttgardi tenniseturniir
Maria Šarapov
Kontaveit kohtub Stuttgardi turniiri veerandfinaalis Maria Šarapovaga

Eesti esitennisist Anett Kontaveit (WTA 73.) kohtub Stuttgardis toimuval tenniseturniiril veerandfinaalis 15-kuulisest võistluskeelust vabanenud venelanna Maria Šarapovaga.

Tiit Sokk ja Eesti korvpallikoondisTiit Sokk ja Eesti korvpallikoondis
Eesti korvpallikoondise kutse läks 23 mängijale, Kotsar jääb kõrvale

Sel suvel peab Eesti korvpalli rahvuskoondis neli MM-i eelkvalifikatsiooniturniiri mängu, lisaks kuus-seitse kontrollmängu. Kandidaate kutsutute näol on sel aastal 23, koondise peatreener Tiit Sokk ootab neilt vastust hiljemalt juuni alguseks.

Stefan KüngStefan Küng
Kangert ja Taaramäe lõpetasid Romandia tuuri teise etapi peagrupis

Romandia velotuuril sõideti neljapäeval künklik 160,7 kilomeetri pikkune etapp, kus võidu jagasid šveitslane Stefan Küng (BMC Racing) ja ukrainlane Andriy Grivko (Astana). Kahe mehe duellis tõmbas finišiheitluses pikema õlekõrre 23-aastane Küng.

SnuukerSnuuker
VIKTORIIN | Kui hästi tunned snuukrit?

Hetkel peetakse Inglismaal Sheffieldis järjekordseid snuukri maailmameistrivõistlusi, mille eelringis osales esmakordselt ka eestlane. Turniiri toimumisest on insipireeritud ka meie tänane viktoriin. Head lahendamist!

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Vladimir Ivanov pääses Usbekistanis poolfinaali

Vladimir Ivanov (ATP 444,) on Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril jõudnud poolfinaali.