KZ2 klassi dramaatilise avastardi võitis Rammo ({{commentsTotal}})

Antti Rammo
Antti Rammo Autor/allikas: Tõnis Krikk

Eesti kardispordi meistrivõistlused algasid nädalavahetusel Tabasalus, kus rajale sõitis üle 70 võidusõitja neljast riigist.

Kokku kaheksast etapist koosneval meistrisarjal on kavas kaheksa võistlusklassi. Kõige kiiremat hoogu näitavate KZ2 klassi kartide avastardis oli dramaatikat kuhjaga.

Eelfinaal algas ebaõnnega valitsevale meistrile Antti Rammole (Vihur Team), kes esimesel ringil toimunud kokkupõrkes karti nii palju vigastas, et sõitu jätkata polnud võimalik. Eelfinaali võitis klassi debütant Artur Ploom (Raha24 Motorsport).

Finaalis tegi suurepärase stardi Mario Vendla (TARK Racing), kes konkurentidega kiiresti vahe sisse sõitis. Eelfinaali katkestamise tõttu finaali viimasest reast alustanud Rammo suutis kiiresti teiseks tõusta ning hakkas ohustama Vendlat.

Üheksandal ringil suutis Rammo viimases kurvis Vendlast mööduda ning võttis kindla võidu. Teisena tuli üle finišijoone Vendla, kes edestas 0,1 sekundiga Artur Ploomi.

“Mul oli väikene eelis tänu eelfinaalis katkestamisele. Rehv oli kindlasti palju parem kui teistel, mistõttu mul õnnestus ruttu teistest mööda pääseda ja jõuda Vendlale järgi,” ütles Rammo pärast finaali.

Max klassis on pärast valitseva meistri Aavo Talvari loobumist favoriidikoorem Sten-Dorian Piirimäe (AIX Racing Team) õlgadel, kes Tabasalus seda igati õigustas.

Piirimägi näitas kiiremat aega kvalifikatsioonis ning võitis nii eelfinaali kui finaali. Tema järel oli mõlemal korral teine selle klassi uustulija Kaspar Korjus (AIX Racing Team). Kõikides võistlussõitudes oli kolmas Paul August Lääne (Talvar Racing).

Mastersis võitis avaetapi Elvis Väinsaar (AIX Racing Team), Junioris Erich Kühn (AGS Racing), Mini 60 klassis Paul Aron (AIX Racing Team), Micro 60 klassis Jan Kalmet (Liqui Moly Roli) ja Cadet klassis Siim Sepp (Gear Racing).

Meistrivõistlused jätkuvad kuu aja pärast, kui teine etapp sõidetakse 23. mail Rapla kardirajal.

Võrkpalli MM-valikmäng Eesti - Rumeenia / Robert Täht
Eesti võrkpallikoondis alistas MM-valikturniiril Rumeenia

Eesti meeste võrkpallikoondis alustas kodust MM-valikturniiri edukalt, kui sai avamängus jagu Rumeenia esindusest geimidega kolm-üks.

Uuendatud: 22:10
Alar Varrak
Varrak: Kalev/Cramo treenerina mandumist ei teki, VTB-s olla on privileeg

Sel hooajal järjekordselt Kalev/Cramo Eesti meistriks tüürinud Alar Varrak soovib samal ametipostil jätkata ka järgmisel hooajal. Lõplike otsusteni jõudmine võtab aga aega.

Uuendatud: 22:00
TLÜ/Kalev - Tartu Ülikool / Janar TaltsTLÜ/Kalev - Tartu Ülikool / Janar Talts
Janar Talts läheb jalalõikusele, kuid ei välista koondisega liitumist

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna liidreid Janar Talts läheb reedel jalalõikusele, kuid loodetavasti ei kesta sellest taastumine liiga pikka aega.

Steven Gerrard ja Jürgen Klopp
Liverpool alistas Austraalia meistri, Klavan mängis teise poolaja

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga neljanda kohaga lõpetanud Liverpool alistas Sydneys toimunud sõpruskohtumises kohaliku meeskonna 3:0. Eesti jalgpallikoondise kapten Ragnar Klavan tegi kaasa kohtumise teise poolaja.

Kyrie Irving
VIDEOD | Cavaliers jõudis staaride toel NBA finaali lävele

Korvpalliliigas NBA alistas Cleveland Cavaliers idakonverentsi finaalseeria neljandas mängus Boston Celticsi 112:99 ning juhib nelja võiduni mängitavat seeriat nüüd kolm-üks.

Mihkel Ainsalu ja FC FloraMihkel Ainsalu ja FC Flora
FC Flora surus teisel poolajal Paide vastupanu maha

Koduses jalgpalli Premium liigas sai teisipäevases esimesena lõppenud kohtumises Tallinna FC Flora 3:1 jagu Paide Linnameeskonnast. Kindlad võidud said ka Tallinna Levadia ja Sillamäe Kalev.

Uuendatud: 21:03
tennis
Kristjan TammKristjan Tamm
Kristjan Tamm alustas Tšehhis põhiturniiri võiduga

Kristjan Tamm (ATP 1990.) teeb kaasa Tšehhis Futures turniiril. Kvalifikatsioonist põhiturniirile pääsenuna alistas ta avaringis 21-aastase poolaka Szymon Walkowi (ATP 1134.) 1:6, 7:5, 6:4. Tamm on tänavu otsustavaid sette võitnud viiest viis, neist kolmel korral on ta välja tulnud esimese seti kaotusest.