Kaisa Pajusalu võitis sisesõudmise MM-il kuldmedali ({{commentsTotal}})

Kaisa Pajusalu
Kaisa Pajusalu Autor/allikas: Liis Treimann/Scanpix

USA-s, Bostonis peetud iga-aastasel C.R.A.S.H-B nime kandval ala sisesõudmise mitteametlikel maailmameistrivõistlustel võitis eestlanna Kaisa Pajusalu kuldmedali ning nüüdsest kuulub tema auhinnakappi juba neli sama võistluse tiitlit. Teinegi medali ei jäänud tulemata – selle eest hoolitses pronksi kaela saanud Madis Lõhmus.

Naiste absoluutkategoorias tegi kaasa 129 atleeti, peamiselt USA ülikoolidest, kuid oli ka välisriikide esindajaid. Eesti viimaste aastate tituleerituim naissõudja Pajusalu tagas 2000 meetri distantsil kuldmedali tulemusega 6.43,6. Järgmised poodiumikohad hõivasid pärnulannale märkimisväärselt alla jäänud Lily Keane ning Maureen McAuligge Riverside Boat Club’ist (USA, MA), aegadega vastavalt 6.55,6 ja 6.55,8, vahendab Eesti Sõudeliit.

Ka eelnevalt on Pajusalu Bostonis edukas olnud, sest tal on ette näidata tiitlid aastatest 2009, 2011 ja 2012. Seejuures on tähelepanuväärne, et 2012. aastal tõi tiitli kõrgeklassiline aeg 6.37,3.

Pajusalu juhendaja Matti Killing on öötundidel hoolealusega ühenduses olnud ning saanud ka esimesed sõidujärgsed kommentaarid. „Tiitel on iseenesest väga suur saavutus ja edu, kuid siin tuleb ka sõidu sisusse süüvida. Kaisa hoidis stabiilset keskmist tempot ning viis paika pandud plaanid ellu,” rõõmustas Killing Sõudeliidu kodulehekülje vahendusel.

Edasistest plaanidest rääkides jäi treener avatuks ning märkis, et juba teisipäeval ühineb värske maailmameister Horvaatias, Splitis samaks ajaks sinna jõudva sõudekoondisega, et jätkata teed traditsioonilise kevadise treeningpaiga, Skradini, poole.

„Hooaja esimeses pooles keskendume kindlasti ühepaadile, sest võistlusplaani kuuluvad nii 8.-10. maini Sloveenias, Bledis peetav MK 1. etapp kui ka kevadkuu lõpus Poznanis toimuvad Euroopa meistrivõistlused. Edasine sõltub tugevasti Kaisa tulemustest neil võistlustel – kui läheb hästi, sõidame ühepaati edasi, kui mitte, vaatame muude kombinatsioonide poole,” viitas Killing sel juhul võimalusele teha taas koostööd kevadel USA-st õpingutelt naasva tartlanna Marliis Reinkortiga.

Bostonis saatis edu ka Madis Lõhmust, kes osales 60-64-aastaste veteranide võistlusklassis. Tartlane naaseb koju pronksmedaliga, mille tõi talle aeg 6.42,4. Poodiumi ülemised astmed hõivasid ameeriklased Steve Krum 6.30,2-ga ning Larry O'Toole 6.38,4-ga.

Anett Kontaveit
Kontaveit parandas taas karjääri parimat edetabelikohta

Eesti esireket Anett Kontaveit tõusis värskes naiste tennise maailma edetabelis viis kohta ja paikneb nüüd karjääri kõrgeimal, 27. kohal.

VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti meeste võrkpallikoondisEesti meeste võrkpallikoondis
Belgia vastu avageimi võitnud Eesti võrkpallikoondis jäi MM-i ukse taha

Kortrijkis peetud 2018. aasta maailmameistrivõistluste Euroopa tsooni kolmanda valikringi turniiri võitis võõrustaja Belgia, kes alistas otsustavas kohtumises Eesti meeskonna 3:1 ning pääses tuleva aasta septembris Bulgaarias ja Itaalias toimuvale finaalturniirile.

Julia Beljajeva
Beljajeva teenis maailmameistrivõistlustelt pronksmedali

Saksamaal Leipzigis toimuvatel vehklemise maailmameistrivõistlustel võitis Julia Beljajeva naiste individuaalses epees pronksmedali. Poolfinaalis tuli eksmaailmameistril tunnistada lisaajal venelanna Tatjana Gudkova 13:12 paremust.

Uuendatud: 19:43
KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Erm pälvis U-20 EM-ilt hõbeda ja Tilga pronksi

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Kristo Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

Uuendatud: 20:03
Chris FroomeChris Froome
Chris Froome võitis neljandat korda Prantsusmaa velotuuri

Prantsusmaa velotuuri võitis neljandat korda Chris Froome (Sky). Britt oli olnud parim ka 2013. ning 2015. ja 2016. aastal.

Jürgen Zopp
Jürgen Zopp võitis Saksamaal tenniseturniiri

Jürgen Zopp (ATP 480.) võitis Saksamaal Kasselis peetud 25 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiri, kui alistas finaalis sakslase Jan Choinski (ATP 483.) 6:3, 6:2.

tennis
Natsitervitus Stockholmi tenniseturniirilNatsitervitus Stockholmi tenniseturniiril
Stockholmi turniiri poolfinaali katkestas natsihõige

Stockholmis peetavatel Rootsi lahtistel meistrivõistlustel tennises juhtus eilses meeste üksikmängu poolfinaalis hispaanlaste Fernando Verdasco ja David Ferreri vahel kummaline vahejuhtum, kui üks mees kõndis väljakule ja hõikas natsitervituse.