Soome olümpialootus ei saanud Tõnu Endreksonile vastu   ({{commentsTotal}})

{{1422123365000 | amCalendar}}

Alfa 2015 sõudeergomeetrite võistluse võitis pärnakas Tõnu Endrekson, kellele hakkas meeste finaalsõidus tugevalt vastu Soome tulevikulootus.

Endrekson alustas 1000 meetri distantsi traditsiooniliselt, libisedes konkurentidel kohe alguses eest. Ent peagi sõudis talle kandadele soomlane Joel Naukkarinen, kes valmistub põhjanaabreid esindama järgmistel olümpiamängudel roolijata kahepaadil.

Lõpuspurdis ei andnud Endrekson siiski alla ja võttis järjekordse võidu. Sealjuures saavutas olümpiahõbe tulemuseks 2.43,2, mis jääb vaid sekundi maha tema isiklikust rekordist. Naukkarinen lõpetas Soome rekordiga teisena, poodiumi kolmandale astmele tõusis Allar Raja.

"Mihkel Leppik on abiks mul," kommenteeris Endrekson pärast sõitu ETV-le. "Vana grand old treener meil. Eks tema kogemused ja teadmised. Pöörab tähelepanu rohkem."

"See hooaeg on kuidagi intensiivsema sõidu võimed madalamad, aga täpselt tegin oma keskmise ära ja andis poodiumikoha," lisas kolmanda koha saanud Raja. "Olen rahul!"

Naiste sõidu võitis Kaisa Pajusalu. Meeste kergekaalu sõidus näitas kõrget klassi Andres Nöps, kes veel poolel maal oli ka maailmarekordi graafikus. Paraku polnud talle väärilisi vastaseid ja rekord jäi seekord sündimata.

Seevastu saavutas Tiina Kapten 27-44-aastaste naisveteranide võistlusklassis esikoha tulemusega 3.23,8, mis on teadaolevalt maailma tipptulemus.

Kokku startis Alfal üle 400 sportlase.

Eesti meistrivõistlused sisesõudmises toimuvad 28. veebruaril Väike-Maarjas.

Sloveenia võrkpallikoondis
Sloveenia ähvardab rahvusvahelist võrkpalliliitu kohtuga

Sloveenia võrkpalliföderatsioon võib rahvusvahelise võrkpalliföderaatsiooni kohtusse kaevata, kui FIVB ei lase Sloveenia meeskonda järgmisel aastal väljavõideldud kohale Maailmaliiga eliitdivisjonis.

KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
U-20 EM: Liider Erm alustas teist päeva isikliku rekordiga

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Kristo Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti võrkpallikoondis
Eesti võrkpallikoondis pani Slovakkia kindlalt paika ja säilitas šansid

Eesti meeste võrkpallikoondis teenis Belgias peetaval MM-valikturniiril kolmanda võidu, kui alistas Slovakkia selgelt 3:0. Vastasele anti geimides vaid 14, 17 ja 15 punkti.

Uuendatud: 22:44
Anett Kontaveit
Tšehhi tennisistist jagu saanud Kontaveit pääses Gstaadis finaali

Gstaadis toimuval WTA tenniseturniiril sai Anett Kontaveit (WTA 32.) poolfinaalis 6:4, 6:1 jagu Tšehhi esindajast Tereza Martincovast (WTA 140.).

Uuendatud: 15:26
tennis
ITFITF
Eesti võitis rannatennise võistkondlikul MM-il kaheksanda koha

10.-16. juulil toimusid Moskvas rannatennise võistkondlikud maailmameistrivõistlused. Turniir toimus juba kuuendat aastat järjest Venemaa riiklikus tennisekeskuses. Eesti võistkond koosseisus Eneli Lattik (ITF 150.), Kätlin Lattik (ITF 330.), Ainar Laube (ITF 173.) ja Priit Pihl (ITF 65.) saavutas kaheksanda koha.