Kalev/Cramo viskas CSKA-le 100 punkti, aga kaotas ({{commentsTotal}})

{{1512412140000 | amCalendar}}

BC Kalev/Cramo pakkus korvpalli Ühisliigas võõrsil Moskva CSKA-le kõva lahingu, aga pidi siiski tunnistama armeespordiklubi üleolekut numbritega 108:100 (26:25, 21:23, 27:30, 34:22).

Esimene poolaeg pakkus igati võrdset mängu ja vaheajavileks saavutasid kalevlased Isaiah Briscoe' lõpusekundi tabamusest 48:47 eduseisu.

Kolmandal veerandil läks CSKA üheksaga ette (59:50), kuid külalismeeskond ei andnud alla ja neljanda perioodi alguseks oli juba Kalev/Cramo korraks 80:74 peal.

Viimast korda juhtis Eesti meeskond seisul kuus ja pool minutit enne lõppu 86:85, mispeale vastas Moskva 9:0 spurdiga. Peagi saavutati 14-punktine edu (103:89), mida Kalev/Cramo suutis küll vähendada.

Uue peatreeneri Donaldas Kairyse juhendamisel mänginud Kalev/Cramo resultatiivseim oli 18 punkti ja üheksa lauapalliga Branko Mirkovic. Cedric Simmons panustas 15, Isaiah Briscoe 13, Erik Keedus 12 ja Thomas van der Mars 11 punktiga.

Kodumeeskonna ridades jõudsid kahekohalise isikliku punktiskoorini viis meest: Sergio Rodriguez (19), Cory Higgins (18), Nikita Kurbanov (16), Kyle Hines (16) ja William Clyburn (13).

"Mängisime tugeva CSKA meeskonna vastu, kes on ilmselt praegu parim Euroopas", kommenteeris Kalev/Cramo peatreener Donaldas Kairys ERR-ile. "Arvan, et olime kolm veerandaega neile päris lähedal ja näitasime head mängu. Aga meil oli muidugi vaja kaitses riskida, jätsime neile viskekohti ja CSKA viskas sisse."

"Kuradi kahju, et lõpp nii läks," lisas Kalev/Cramo mängija Erik Keedus. "Lõpus ei eksinud nad minu meelest enam üldse sealt kolmese tagant. Muidugi ega see kokkuvõttes hea kaitse ei ole, kui lased neil visata 108 punkti. Vähemalt enda rünnakupoolega võib rahule jääda. Ikkagi Euroliiga tipptase on vastas."

CSKA on nüüd võitnud kõik kaheksa selle hooaja Ühisliiga mängu. Kalev/Cramol on kirjas üks võit ja seitse kaotust.

Statistika (CSKA - Kalev/Cramo):

Kahepunktivisked 22/33 (66%) - 26/46 (56%)

Kanada laskesuusatajad boikoteerivad võistlusi Venemaal

Kanada laskesuusaliidu arvates ei kaitse Rahvusvaheline Laskesuusatamise Föderatsioon (IBU) puhtaid sportlasi piisavalt ning seetõttu kavatsevad kanadalased MK-etappi Venemaal boikoteerida. Norra Rahvusringhäälingu (NRK) andmetel plaanivad sama teha veel mitmed riigid.