Lõpuhetkedel vastu pidanud Valga alistas koduliigas Tartu Ülikooli ({{commentsTotal}})

Valga-Valka / Maks & Moorits
Valga-Valka / Maks & Moorits Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Koduse korvpalli meistriliiga tänases ainsas kohtumises alistas BC Valga-Valka/Maks&Moorits koduväljakul Tartu Ülikooli 91:87.

Piirilinna klubi võitis poolaja 13 punktiga (51:38) ning haaras kolm ja pool minutit enne kohtumise lõppu juba 15-punktilise eduseisu, kuid seejärel tegi Tartu 16:3 spurdi ning jõudis nende poolt vaadates seisuni 87:89. Edgars Lasenbergs oli aga vabaviskejoonel kindel ning tõi Valgale väärtusliku võidu. Enne tänast oli Tartu võitnud viimased 27 omavahelist kohtumist.

Viis Valga meest jõudsid kahekohalise punktisummani, Kristaps Miglinieksi arvele jäi nende parimana 18 punkti. Külalismeeskonda vedas 24 punkti visanud Kristjan Kitsing.

Tartule oli tänane kaotus koduliigas juba neljandaks, lisaks Valgale on alla jäädud nii Kalev/Cramole, Raplale kui Tallinna Kalev/TLÜ-le. Valga võttis seitsmendast mängust kuuenda võidu ning on tiitlikaitsja Kalev/Cramo järel liigas teisel kohal.