Põlva Serviti purustas SK Tapa vastu ridamisi hooaja rekordeid ({{commentsTotal}})

Põlva Serviti
Põlva Serviti Autor/allikas: PM/Scanpix Baltics

Käsipalli meistriliigas peeti kolmapäeval kaks 7. vooru kohtumist, kus tabelitipud alistasid kodusaalis seni võiduta klubid ülikindlalt. Põlva Serviti oli üle SK Tapast 46:18 (28:11) ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper Aruküla/Audentesest 36:18 (18:4).

Tiitlikaitsja Serviti alustas koduses Mesikäpa hallis võimsalt, värav minutis tempoga ning juhtis kuuendaks minutiks 6:1, kusjuures paremäär Sander Sarapuu oli visanud neli väravat. Poolaja lõpul anti väravatempos veidi alla, ent vaheajaseis 28:11 tähendas siiski tänavuse hooaja uut rekordit – ükski meeskond pole poolajaga nii palju kui 28 väravat visanud.

Teine poolaeg mängupilti ei muutnud, vahepeal hoidsid võõrustajad külalisi kuival koguni 16 minutit. Serviti kirjutas hooaja rekorditeraamatusse veel kaks numbrit – suurima võidumarginaali ning enim ühes mängus visatud väravaid, olles Tapast lõpuks üle tulemusega 46:18.

Sarapuu arvele jäi üheksa väravat, Hendrik Varul toetas kuue, Martin Grištšuk, Raiko Rudissaar ja Henri Hiiend viie tabamusega. Tapa ridades oli täpsemad meistriliiga parim snaiper Kaimar Lees kuue ja Gert Trofimov kolme tabamusega.

Mullune hõbe HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi suur võit päris sama suure vahega kui põlvalastel ei tulnud. Kehragi sai 6:1 ette, kusjuures Aruküla/Audentese esimene värav tuli alles 9. mänguminutil. Eriti tugevalt mängis Kehra poolaja lõpu, sest külaliste viimane platsilt visatud värav jäi 17. minutisse.

Avapoolaeg 18:4 võõrustajatele, mis tähendas Serviti rekordile vastupidist tipptulemust – ükski tiim polnud ühe pooltunniga nii vähe veel visanud kui arukülalased kolmapäeva õhtul. Teise poolaja esimese veerandtunni suutsid noored külalised aga mängu tasakaalus hoida, sest selle 15-minutilise perioodi seisuks jäi 9:9.

Siis libises Kehra jälle kaugemale ja sai lõpuks suure, 36:18 võidu. Kehra leegionärid olid heas hoos, visates viie peale 21 väravat. Abdel Djalil Machou ja Anton Borovski arvele jäi kuus, Martin Nerutile ja Indrek Normakule viis tabamust. Kaotajate poolel tabas Timo Raukas viis ja Karl Martin Kiis kolm korda.

Serviti juhib avaringi järel täisedu 14 punktiga, Kehral ja Viljandi HC-l on 10, HC Tallinnal kaheksa silma. Järgnevad 7. vooru viimases mängus neljapäeval kell 19 Viimsis vastakuti minevad Põlva Coop ja HC Viimsi/Tööriistamarket vastavalt kuue ja nelja punktiga. Aruküla/Audentesel ja Tapal on tabelis üks viigipunkt.