Lõpus surve alla jäänud JYP pidas pingele vastu ning pääses edasi ({{commentsTotal}})

{{1510038180000 | amCalendar}}
Tampere Tappara - Jyväskylä JYP
Tampere Tappara - Jyväskylä JYP Autor/allikas: Ekraanitõmmis

Eesti jäähokikoondislase Robert Rooba koduklubi Jyväskylä JYP pääses Meistrite liigas veerandfinaali, kui alistas 16 parema hulgas kahe mängu kokkuvõttes Tampere Tappara 5:4.

Avakohtumise oli JYP kodus võitnud 3:1, aga jäi võõrsil kordusmatšis kohe alguses kaotusseisu, kui valitseva Soome meistri poolelt viskas värava Kristian Kuusela (3.12). Teisel kolmandikul läks JYP Antti Suomela (22.17) ja Mikko Kalteva (35.00) tabamustest ette, aga kolmandal perioodil viskasid Jan-Mikael Järvinen (49.28) ja Jukka Peltola (54.14) arvulisest ülekaalust kaks vastuseta väravat. Lõpus puurivahi kuuenda väljakumängija vastu vahetanud Tappara võitis 3:2, kuid kaheksa hulka jõudis JYP.

Väljakul 13.07 viibinud Rooba koduklubi jaoks muutus olukord ärevaks kuus minutit enne lõppu. Seisul 2:2 viskas JYP värava, mida ei loetud Tappara puurivahi taktistamise eest ja külalistele määrati kaheminutiline karistus. Selle realiseeris Tappara kuue sekundiga väravaks. Mängu lõpp kulges Tappara rünnakute tähe all, kuid JYP pidas survele vastu.

JYP-i järgmiseks vastaseks on šveitslaste Zug või tšehhide Brno Kometa. Avamängu võitis Brno 4:3.