VIDEOD | Veerandfinaalis kaotanud Eesti epeenaiskond oli Tallinna Mõõgal 5. ({{commentsTotal}})

{{1508650680000 | amCalendar}}

Naiste epeevehklemise MK-etapil Tallinna Mõõk sai Eesti nelik võistkondlikus võistluses viienda koha. Mullust võitu ei suudetud kaitsta, sest veerandfinaalis kaotati Saksamaale 21:26.

Otse teise ringi pääsenud tiitlikaitsja Eesti alistas kaheksandikfinaalis Soome 45:26. Avaringis olid soomlannad 45:43 üle Iisraelist.

Eesti haaras Soome vastu ohjad kohe alguses, kui Julia Beljajeva alistas esimeses minimatšis Catharina Cocki 5:1. Peaegi juhtis Eesti 20:8, siis 30:14, 40:20 ja võttis lõpuks 19-torkelise võidu. Lisaks Beljajevale vehklesid Eesti eest Erika Kirpu, Kristina Kuusk ja Katrina Lehis.

Veerandfinaalis kohtus Eesti Saksamaaga, kes 16 parema hulgas sai 43:29 jagu USA-st. Kuigi Eesti läks 5:1 juhtima, tuli vastu võtta 21:26 kaotus.

Kuigi Kirpu ja Beljajeva viisid Eesti 5:1 ette, sulas võõrustajate edu 8:7-le. Punktivaeses matšis juhtis Eesti veel 12:10, kuid Kirpu ja Monika Sozanka minimatši järel oli seis 13:13. Viimasena vehelnud Beljajeva pidi Alexandra Ndolo vastu riske võtma, kuid vastane oli parem 13:8, mis viis sakslannad nelja parema hulka.

Vaata Eesti ja Saksamaa vahelist matši:

Turniiril 5.-8. kohale vehkles Eesti kõigepealt Ukrainaga, kes veerandfinaalis kaotas Prantsusmaale 32:45. Eesti sai Ukrainast jagu 45:31 ning kohtub 5.-6. koha duellis Ungarist 45:40 üle olnud Venemaaga.

Skoor avati alles kolmandas minimatšis ning alates sellest hetkest kulges duell Eesti taktikepi all. Eesti läks ette 6:4, 13:7, 27:22, 32:26 ja võitis lõpuks 45:31.

Vaata Eesti ja Ukraina vahelist matši:

5.-6. koha matšis oli Eesti Venemaast parem 38:31. Torgetevaeselt alanud matšis oli seis neljanda minimatši järel 6:6. Seejärel viis Kirpu 6:3 võiduga Tatjana Gudkova üle Eesti ette 12:9 ning Tatjana Andrjušinast jagu saanud Beljajeva suurendas võõrustajate edu 22:15-le. Kuigi Lehis ja Kuusk lasid Venemaa järele 27:25, võitis Beljajeva viimase minimatši 11:6, tuues Eestile seitsmetorkelise võidu.