Kontaveit lõpetas Luksemburgi turniiril nukra seeria ({{commentsTotal}})

{{1508153820000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: AP/Scanpix

Viimasest seitsmest turniirist kuuel avaringis konkurentsist välja langenud Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 35.) alustas enda hooaja viimast turniiri Luksemburgis võimsa mänguga, kaotades avaringis vaid kaks geimi.

Turniiril kolmandana asetatud Kontaveit võitis slovakitari Jana Cepelova (WTA 108.) avaseti 26 minutiga 6:0 ning alustas ka teist setti geimivõiduga. Cepe pääses lõpuks tabloole, kui võitis kaheksanda geimi.

5:1 seisul võidu nimel servides läks Kontaveit 40:15 juhtima, kuid Cepeloval õnnestus viigistada. Kontaveit teenis veel ühe matšpalli, aga ei suutnud ka seda realiseerida ja lõpuks õnnestus hoopis Cepeloval eestlanna serv murda. Järgnevas Cepelova servigeimis läks Kontaveit 40:0 juhtima ehk teenis veel kolm matšpalli, neist kolmanda suutis ta ka ära kasutada, võites seega pisut üle tunni kestnud matši 6:0, 6:2.

Kontaveit servis mängu jooksul ühe ässa ja tegi ühe topeltvea, Cepelova sai kirja kaks topeltviga. Kontaveit tegi 24 äralööki ja Cepelova vaid kuus, lihtvigu kogunes Kontaveidil 21 ja Cepeloval 16. Eestlanna realiseeris 16 murdepallist kuu, Cepelova suutis kolmest murdevõimalusest ära kasutada ühe. Mängitud punktidest võitis Kontaveit 59 ja Cepelova 34.

Kontaveidi teise ringi vastane pole veel selge.