Maagilise Messi kübaratrikk vedas Argentina koondise MM-ile ({{commentsTotal}})

Lionel Messi
Lionel Messi Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Eesti aja järgi ööl vastu kolmapäeva selgusid need neli koondist, kes tagasid Lõuna-Ameerika tsoonist pääsu 2018. aasta jalgpalli MM-ile. Teiste hulgas kindlustas koha finaalturniiril ka Argentina, kes oli otsustavas kohtumises Lionel Messi kübaratriki toel võõrsil 3:1 üle Ecuadorist.

Argentina jaoks algas 2800 meetri kõrgusel merepinnast peetud kohtumine aga klüma dušiga, sest juba mängu 40. sekundil kasutas Romario Ibarra ära külalismeeskonna kaitsjate peataoleku ning viis Ecuadori 1:0 juhtima. Seejärel algas aga Lionel Messi show.

11. minutil mängis ta kokku Angel Di Mariaga ning realiseeris viimase madala söödu kasti, seitse minutit hiljem röövis ta Ecuadori karistusala lähistel palli Dario Aimari jalalt ning kõmmutas selle tugevalt värava ülemisse nurka. Punkti pani Messi mängule sobivalt individuaalselt meisterliku väravaga 62. minutil. Enne otsustavat vooru kuuendal ehk ka play-offi viivast kohast tagapool olnud Argentina sai Lõuna-Ameerika tsoonis lõpuks Brasiilia ning Uruguay järel kolmanda koha.

Brasiilia oli koduväljakul Gabriel Jesuse kahe ning Paulinho ühe tabamuse toel 3:0 üle Tšiilist, Uruguay 4:2 võidumängus Boliivia üle oli kahel korral täpne Luis Suarez, Peruu ja Colombia mängisid 1:1 viiki ning COMNEBOL-i punane latern Venezuela suutis võõrsil 1:0 alistada Paraguay.

Brasiilia kogus esimesena 41 punkti, Uruguay arvele jäi 31 silma, Argentina saldoks jäi 28 punkti. Viimasena otse MM-ile pääsenud Colombia sai 27 punkti, Peruu viis play-offi Uus-Meremaa vastu 26 punkti. Esimesena jäi joone alla samuti 26 punkti kogunud Tšiili.

lühirajaujumise em

VIDEO | Ronnie O'Sullivan võitis UK Championshipi

Telesarja võtteid eelistav O'Sullivan ei pruugi MM-il mängida

Julia Ransom

Kanada laskesuusatajad boikoteerivad võistlusi Venemaal

Kanada laskesuusaliidu arvates ei kaitse Rahvusvaheline Laskesuusatamise Föderatsioon (IBU) puhtaid sportlasi piisavalt ning seetõttu kavatsevad kanadalased MK-etappi Venemaal boikoteerida. Norra Rahvusringhäälingu (NRK) andmetel plaanivad sama teha veel mitmed riigid.