Timo Sild pääses MK-etapil esikümnesse ({{commentsTotal}})

Timo Sild
Timo Sild Autor/allikas: Erakogu

Šveitsis jätkuval orienteerumise MK-sarja võistlustel saavutas Timo Sild lühirajal 9. koha, ajaga 37.03.

Kaksikvõidu 5,5 km pikkuse ja 275 tõusumeetriga rajal said kodupubliku rõõmuks Matthias Kyburz (33.31), kes võitis ka üleeilse pika raja, ning Daniel Hubmann (34.27). Pronksi viis Rootsi Emil Svensk (35.28).

Lauri Sild sai 28. (38.41), Kenny Kivikas 55. (39.12) ning Kristo Heinmann 69. (43.02) koha.

Timo Sild, kelle kõrgeimad kohtad senini MK-sarjas on olnud 2014. a kuld Türgis ja pronks Hispaanias, on jooksnud sel hooajal maailma tippkonkurentsis korduvalt esikümne piirimaile. Võistlusjärgses telefoniusutluses tõdes ta, et seegi kord tuli üsna puhas jooks, ainukeseks veaks tuleb pidada teevalikut 1. KP-sse, kus ta vältis eelmise päeva maastikuinfo põhjal nõlvajooksu."

Naistest sai veenva võidu MK-sarja üldliider Tove Alexandersson Rootsist. Tema aeg 4,7 km pikkusel 225 tõusumeetriga rajal oli 35.09. Esikolmikusse mahtusid veel üleeilne võitja Elena Roos Šveitsist (36.24; +1.15) ja üleeilne pronks, venelanna Natalja Gemperle (36.58; +1.49)

Eestlannadest oli lühirajal kiireim Annika Rihma (59. koht, 45.53), Evely Kaasiku sai 63. (47.09) ja Kerstin Uiboupin 67. (48.59) koha.

Kokku startis 81 naisteklassi ja 89 meesteklassi võistlejat.

Täna lõppeb orienteerumisjooksu 2017. a MK-sari sprinditeatega. Eestil on väljas kaks võistkonda: Annika Rihma, Timo Sild, Kenny Kivikas ja Evely Kaasiku ning Kerstin Uiboupin, Kristo Heinmann, Lauri Sild ja Daisy Kudre.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Anatoli Šmigun ja Kristina Šmigun-Vähi 2006. aastal Torino olümpiavõitjate vastuvõtul.

Šmigun-Vähi sai abi ka inimõiguste kohtust

Rahvusvaheline Olümpiakomitee teatas sel nädalal, et kõik Torino olümpia järeltestid olid puhtad, vabastades sellega kahekordse olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi dopingukahtlustusest. Suusataja isa Anatoli Šmigun avaldas, et abi saamiseks pöörduti ka rahvusvahelisse inimõiguste kohtusse.