Liverpool mängis dramaatilises mängus Sevilla vastu võidu maha ({{commentsTotal}})

{{1505331600000 | amCalendar}}
Liverpool - Sevilla
Liverpool - Sevilla Autor/allikas: AFP/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liigas alustas kolmapäeval alagrupiturniiri Ragnar Klavani koduklubi Liverpool. Eestlane pidi vaatama vahetuspingilt, kuidas tema meeskond domineeris Sevilla vastu suurema osa ajast mängu, kuid lasi endale kaks rumalat väravat, lõi mööda penalti, sai punase kaardi ning leppis lõpuks pettumust valmistava 2:2 viigiga.

Kohtumine algas koduliigas nädalavahetusel koguni 0:5 kaotuse vastu võtnud Inglismaa klubile šokeerivalt, kui keskkaitsja Dejan Lovren lasi 5. minutil sisse ränga eksimuse ja vastaste ründaja Wissam Ben Yedder realiseeris selle väravaks.

Liverpool jõudis esimese väravani 21. minutil, kui ilusa kombinatsiooni lõpetas täpse löögiga Roberto Firmino. Teine tabamus tuli 37. minutil, mil Mohamed Salah' kauglöök pörkas vastu Sevilla kaitsjat ja muutis Inglismaa klubi jaoks soodsal moel suunda ning maandus võrgus.

Liverpoolil oli suurepärane võimalus eduseisu ka suurendada, kuid 42. minutil eksis avavärava autor Firmino penaltilöögil, saates palli posti.

See penaltieksimus tuletas ennast kõigile kodumeeskonna poolehoidjatele väga valusalt meelde 72. minutil, kui Sevilla ründaja Joaquin Correa lõi ilusa individuaalse soorituse lõpetuseks tabloole 2:2 viigi. Ka selles olukorras võis Liverpooli kaitseliini süüdistada kehvas keskendumises.

Liverpool lõpetas tuliseks kiskunud matši seejuures ka vähemuses, kui 90. minutil teenis oma teise kollase kaardi paremkaitsja Joseph Gomez.

Teises selle grupi kohtumises mängisid sloveenide Maribor ja venelaste Moskva Spartak 1:1 viiki ning avavooru järel on E-grupis seega kõigil neljal meeskonnal ette näidata üks viigipunkt.

Nädalavahetusel Liverpooli viie väravaga loputanud Manchester City hoog ei olnud raugenud ka kesknädalaks, kui võõrsil löödi hollandlaste Rotterdami Feyenoordile neli vastuseta väravat. Seejuures kahe autoriks oli keskkaitsja John Stones.

Teise murul käinud Inglismaa klubi Tottenhami jaoks lõppes aga kodumäng positiivselt, kui 3:1 saadi jagu sakslaste Dortmundi Borussiast. Kaks väravat lõi ründaja Harry Kane.

Kaks tabamust lõi ka Hispaania liigas mängukeelu all olev Cristiano Ronaldo, kes aitas Madridi Realil kodumurul 3:0 alistada Küprose klubi Nicosia APOEL-i.

Toimetaja: Siim Semiskar

Jürgen Klopp Liverpooli Meistrite liiga eelsel treeningul.

Klopp loodab augud Liverpooli kaitses lappida

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani koduklubi Liverpool kohtub teisipäeval Meistrite liigas Moskva Spartakiga. Klubi peatreener Jürgen Klopp loodab, et hoolealused näitavad Venemaa pealinnas paremat kaitsemängu.