Vennad Gasolid vedasid tiitlikaitsja Hispaania EM-i poolfinaali ({{commentsTotal}})

Marc Gasol ja Dennis Schröder
Marc Gasol ja Dennis Schröder Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Türgis Istanbulis jätkuvatel korvpalli Euroopa meistrivõistlustel kindlustas esimese koondisena koha nelja parema seas tiitlikaitsja Hispaania, kes oli 84:72 üle Saksamaast.

Poolajaks ühe punktiga (33:34) taga olnud Saksamaa suutis kogenud hispaanlastega sammu pidada kolmanda veerandaja lõpuni - veel kolm minutit enne otsustava veerandaja algust tegi Dennis Schröderi lähivise seisuks 50:50, kuid seejärel tegi Hispaania 12:0 spurdi ning alustas viimast veerandaega 65:53 eduseisust.

Hispaania edu alusteks olid vennad Gasolid - 30 minutit mänginud Marci arvele jäi 28 punkti (visked väljakult 10/15), kümme lauapalli ning neli resultatiivset söötu. Pau lisas 19 silma (7/15) ja neli lauapalli. Saksamaa liider Schröder vedas oma koondist 27 punkti ja kaheksa korvisööduga, kuid tegi ka seitse pallikaotust.

Ülehomme kavas olevas poolfinaalis kohtub Hispaania täna õhtul toimuva Sloveenia ja Läti vahelise veerandfinaali võitjaga.