Šadeiko ja Vengerfeldt said rannavolle U-20 EM-il 17. koha ({{commentsTotal}})

Jade Šadeiko (blokis)
Jade Šadeiko (blokis) Autor/allikas: Eesti Võrkpalli Liit

Itaalias Vulcano saarel toimuvad kuni 20-aastaste rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlused on Eesti paaride jaoks lõppenud. Kahest võistlustules olnud Eesti duost läks paremini Jade Šadeikol ja Katariina Vengerfeldtil, kes said EM-il 17. koha

Play-off ringis läksid neiud vastamisi hispaanlannade Daniela Àlvarez Mendoza/Tania Moreno Matvejevaga. Kohtumine pääsu eest 16 parema sekka vältas 26 minutit ja lõppes vastaste 21:12, 21:13 paremusega, vahendab volley.ee.

Alagrupiturniiril kogusid Šadeiko ja Vengerfeldt ühe võidu, teenides selle kohe avamatšis. Türreeni meres asuval ja Sitsiiliast 25 kilomeetrit põhjas oleval saarel läksid nad D-alagrupi esimeses voorus vastamisi Bulgaaria paari Nikol Duleva/Lora Slavchevaga. Vastaste alistamiseks läks vaja 46 minutit. Kohtumise lõppedes olid tablool Šadeiko ja Vengerfeldti 2:1 (21:15, 19:21, 15:11) võidunumbrid.

Teises voorus pingeline heitlus jätkus, kui mindi vastamisi Taani paariga Astrid Elisabeth Mellmølle/Clara Windeleff. Paar nädalat tagasi toimunud U-18 vanuseklassi EM-il jäid taanlannad jagama 17. kohta, eestlannad 25. positsiooni. Itaalias peetud kohtumine lõppes Taani neidude 24:22, 21:19 paremusega.

Alagrupiturniiri viimases voorus mängisid Šadeiko ja Vengerfeldt põhjanaabrite Emilia Koivisto ja Salla Rautiaineniga. Kohtumine kestis 33 minutit ja lõppes paraku vastaste 21:17, 21:15 võiduga.

Itaalias olid võistlustules ka Siim Tammearu/Silver Maar, kes said alagrupiturniiril kolm kaotust ja lõpetasid EM-i 25. koha jagamisega.

Turniiri avamängus läksid Maar ja Tammearu vastamisi Leedu paariga Patrikas Stankevicius/Aurimas Mazuras. Tervelt 52 minutit kestnud matš lõppes vastaste 2:1 (21:17, 20:22, 15:9) paremusega. Teises voorus ootas Eesti noormehi duell Venemaa paariga Vassili Ivanov/Sergei Gorbenko, kes pälvisid mullu U-18 EM-il hõbemedalid. Avageimi võitsid idanaabrid kindlalt 21:9, teises jätkus pinget lõpuni, ent seegi lõppes Ivanovi ja Gorbenko paremusega (23:21).

Otsustavas matšis kohtuti samuti eelnevalt kaks kohtumist kaotanud võõrustajate Samuele Cottafava/Marco Malettiga. Mäng lõppes 33 minuti järel eestlaste 14:21, 19:21 allajäämisega.

Jürgen Klopp Liverpooli Meistrite liiga eelsel treeningul.

Klopp loodab augud Liverpooli kaitses lappida

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani koduklubi Liverpool kohtub teisipäeval Meistrite liigas Moskva Spartakiga. Klubi peatreener Jürgen Klopp loodab, et hoolealused näitavad Venemaa pealinnas paremat kaitsemängu.