Saksamaa võrkpallikoondis jõudis esimest korda EM-il finaali ({{commentsTotal}})

{{1504376520000 | amCalendar}}
Saksamaa koondislane Lukas Immanuel Kampa rõõmustamas.
Saksamaa koondislane Lukas Immanuel Kampa rõõmustamas. Autor/allikas: CEV

Poolas peetavate võrkpalli Euroopa meistrivõistluste finaalis lähevad vastamisi Saksamaa ja Venemaa.

Saksamaa mängis poolfinaalis 3:2 üle Serbia.

Serbia võitis esimesed kaks geimi 26:24 ja 25:15, aga kolmandas jäi 25:18 peale Saksamaa. Neljandas geimis oli Serbial ja matšpall, aga seda ei suudetud ära kasutada ja Saksamaa võitis geimi 27:25.

Otsustavas geimis jäi Saksamaa peale 15:13. Saksamaa ridades tõi György Grozer 20 punkti, Serbia parim oli Uros Kovacevic 19 punktiga.

Saksamaa on nüüd viimases kuues omavahelises mängus Serbia alistanud viiel korral.

Kunagi varem pole Saksamaa koondis EM-il pjedestaalile jõudnud, finaalipääsemisega on aga medal tagatud.

Teises poolfinaalis alistas Venemaa kindlalt 3:0 (14, 17, 17) Belgia, kes jõudis esimest korda EM-il nelja parema sekka.

Venemaa on seni Euroopa meistriks tulnud rekordilised 13 korda, paremuselt teine kullariik on Itaalia kuue võiduga. Viimati võitis Venemaa EM-tiitli 2013. aastal.

Belgia ja Serbia pronksimatš peetakse pühapäeval Eesti aja järgi kell 17.30, Euroopa meister selgub kell 21.30 algavas kohtumises.

BC Kalev/Cramo - Karpoš Sokoli / Janari Jõesaar

Kalev/Cramo Meistrite liiga lootused murenesid Ungaris

Eesti korvpalli meistermeeskond BC Kalev/Cramo pidas täna FIBA Meistrite liigas teise eelringi korduskohtumise võõrsil Ungari klubiga Szekesfehervari Albaga ja kaotas 64:79 (15:14, 20:22, 10:24, 19:19). Tallinlased jäid kahe mängu kokkuvõttes alla 142:150 ning pudenesid konkurentsist.