Serbia vastu 2:1 juhtinud Eesti pidi taas nappi kaotust tunnistama ({{commentsTotal}})

{{1503727320000 | amCalendar}}
Eesti - Serbia
Eesti - Serbia Autor/allikas: cev.lu

Eesti meeste võrkpallikoondis kaotas Poolas jätkuva EM-finaalturniiri teises voorus Serbiale 2:3 (23:25, 25:16, 25:21, 20:25, 12:15).

Avageimi kaotanud Eesti näitas kahes järgmises geimis väga ilusat mängu ning läks kohtumist 2:1 juhtima. Otsustavates geimides tuli 2016. aasta Maailmaliiga meistri kõrge klass selgemalt esile ning nad võitsid kohtumise kolmandalt matšpallilt. Eesti kaotas Serbiale 2:3 ka eelmisel EM-finaalturniiril.

Eesti resultatiivseim oli 18 punkti toonud Robert Täht, Renee Teppan lisas 14 ja Andrus Raadik 12 silma. 17 korral serviga eksinud Eesti sai blokist 15 punkti serblaste kahe vastu.

Eesti on mõlemad seni peetud kohtumised kaotanud 2:3, sest neljapäeval jäädi alla Soomele.

Mängu käik:

Avageimis juhtis Eesti seitsmel korral ning päästis kaks geimpalli, kuid serblased võitsid selle siiski 25:23. Robert Täht tõi avageimis eestlastele kuus silma, Andrus Raadik lisas neli punkti. Mõlemad koondised eksisid servil kuuel korral.

Teises geimis oli Eesti serblastest aga selgelt üle. Maailma edetabeli 11. koondise vastu kiire eduseisu saanud eestlased ei lasknud seda käest ning võitsid geimi skooriga 25:16. Kindlalt mänginud Renee Teppani arvele jäi kuus, Andri Aganits lisas viis silma. Eesti sai blokist kuus punkti, serblased mitte ühtegi.

Eesti asus kolmandat geimi 4:0 ning 7:2 juhtima, kuid Serbia suutis mängu tagasi tulla ning vahe mitmel korral minimaalseks vähendada. Geimi otsustavatel hetkedel pidas eestlaste närv aga paremini vastu ning Tähe, Teppani ja Raadiku punktide toel mindi 25:21 geimivõiduga kohtumist 2:1 juhtima. Nii Tähelt kui Raadikult viis silma, Eesti servivead vähenesid kolmandas geimis kahele.

Neljanda geimi alguses oli Eesti hädas serblaste lühikese serviga ning Balkani koondis läks juhtima 6:3. Paaril korral jõudis Eesti veel kahe punkti kaugusele, kuid serblased hoidsid geimi üle kontrolli ning viisid 25:20-ga kohtumise otsustavasse geimi, mille Serbia blokist auti läinud löökide toel 15:12 võitis.

Enne kohtumist:

A-alagrupi avavoorus pidas rahvusmeeskond Gdański kesklinnast kümnekonna kilomeetri kaugusel asuval Ergo Arenal ülimalt võitlusliku duelli põhjanaabritega, kus tulime välja kahegeimilisest kaotusseisust, ent otsustavas pidime siiski soomlaste paremust tunnistama. Serbia vaigistas aga Varssavi rahvusstaadionil peetud matšis 65 000 poolakat, võites kodumeeskonna fännide jaoks külma dušina valitsevaid maailmameistreid 3:0 (25:22, 25:22, 25:20).

Võitluslik mäng Soomega andis meile küll tabelisse punkti, ent alagrupist edasipääsemiseks ehk kolme parema sekka jõudmiseks peame vähemalt ühe võrkpallimaailma suurtest ära hammustama. Kas siis täna Serbia või esmaspäeval Poola. "Meile tuleb vastu kaks täielikku tipptaset, kelle vastu edu saavutamiseks peame kindlasti võtma rohkem riske kui mängus Soomega. Serviga surumine, pallingu konkreetsetele meestele suunamine, kindlad taktikalised käigud blokis, kus siis mõni mees saab vähem tähelepanu või jääb üldse vabaks. Meie peame jätkama meeskondlikku mängu, ent vastastel on mehi, kes võivad üksi terve kohtumise saatuse otsustada," rääkis rahvusmeeskonna kapten Kert Toobal võrkpalliliidu pressiteate vahendusel.

Eesootav ülesanne saab kindlasti olema põrgulikult raske, ent kindlasti mitte võimatu. "Meie ei ole siia EM-ile ka niisama saanud. Korra oleme Serbia vastu hambaid näidanud ja see peaks tõestama, et kõik on võimalik," lisas Toobal. Läksid ju samad vastased kokku eelmise Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri play-off ringis, kus Serbia pidi endast kõik välja panema, et kahegeimilisest kaotusseisust välja murda.

Toonasest mängust on mõlemas koondises alles kümme pallurit, samad on ka peatreenerid. Kui rahvusmeeskonna ridades on põhitegijatest Keith Pupart asendunud Andrus Raadikuga, siis Serbial on algrivistuses vangerdusi veidi enam. Itaalias meid 14 punktiga kostitanud eelmise aasta Maailmaliiga parim nurgaründaja ja kõige väärtuslikum mängija Marko Ivović jääb turniirist eemale kontrollkohtumises saadud hüppeliigese vigastuse tõttu. Tosin punkti toonud teist nurgaründajat Nikola Kovačevići seekord samuti pole ja 20 punktiga kohtumise skoorikuningaks kerkinud 2015. aasta Maailmaliiga ja lõppenud hooaja Meistrite liiga parim diagonaalründaja Aleksandar Atanasijević vaatas Poola vastu pingilt, kuidas ametivend Dražen Luburić Poola vastu 13 punkti tõi.

Toimetaja: Siim Boikov, Anders Nõmm