Magnus Kirt sai Teemantliiga finaaletapil kuuenda koha ({{commentsTotal}})

{{1503605400000 | amCalendar}}

Keenia odaviskaja Julius Yego loobumise tõttu koha kergejõustiku Teemantliiga finaaletapile Zürichis teeninud Magnus Kirt lõpetas võistluse kuuenda kohaga.

Avavoorus 78.21 visanud Kirt sai teisel katsel kirja tulemuse 84.73, mis jäigi tema õhtu parimaks. Kolmandal katsel viskas eestlane 81.74 ning kolm viimast katset mõõtmisele ei läinud.

Pjedestaali kõrgeimale astmele kerkis tšehh Jakub Vadlejch, kelle parima katse pikkuseks mõõdeti 88.50. 86.59-ga sai teise koha sakslane Thomas Röhler ning vaid kaks sentimeetrit lühem tulemus andis kolmanda koha Soome vanameistrile Tero Pitkamäkile.

Zürichis jooksis karjääris viimast korda staadionivõistlusel britt Mo Farah, kes lõpetas kuulsusrikka karjääri triumfiga - 5000 meetri jooksu finaalis oli ta ameeriklasest Paul Chelimost parem vaid neli sajandikku. 13.06,05 jooksnud britist oli neli sajandikku aeglasem ka etiooplane Muktar Edris.

Naiste 200 meetri jooksu finaalis näitas võimsat minekut Shaunae Miller-Uibo, kes püstitas ajaga 21,88 uue Bahama rekordi. Finišis edestas Miller-Uibo teiseks tulnud jamaicalannat Elaine Thompsonit 12 sajandikuga.

Meeste 100 meetri jooksus jooksid alla 10 sekundi kaks meest, nii britt Chijndu Ujah kui elevandiluuranniklane Ben Youssef Meite said kirja aja 9,97. Justin Gatlin oli 10,04-ga neljas ning Asafa Powell 10,11-ga seitsmes.

Meeste 400 meetri tõkkejooksus, mille Rasmus Mägi vigastuse tõttu vahele jättis, triumfeeris Briti Neitsisaarte jooksja Kyron McMaster ajaga 48,07. Teiseks tulnud norralane Karsten Warholm püstitas ajaga 48,22 uue Norra rekordi, kolmanda koha sai isiklikku rekordit 48,45 korranud šveitslane Kariem Hussein.

Kalev/Cramo tüüri juurest lahkuv Varrak: klubi tegi õige otsuse