Ivanov jõudis Poolas veerandfinaali ({{commentsTotal}})

Vladimir Ivanov
Vladimir Ivanov Autor/allikas: Eesti Tennise Liit

Vladimir Ivanov (ATP 425.) jõudis Poolas Poznanis  peetaval 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF turniiril kaheksa parema hulka.

Teises ringis alistas Ivanov 27-aastase austerlase Gibril Diarra (ATP 667.) 6:2, 3:6, 7:6 (7:4). Mehed kohtusid omavahel ka 2015. aastal Türgis Futures turniiril, siis jäi samuti kolmesetilises mängus peale Ivanov 7:5, 5:7, 6:2, vahendab Tennis.ee.

Tänane mäng algas hästi, Ivanov murdis vastase esimeses ja viiendas geimis ning võitis seti 6:2. Teises setis püsis mäng tasavägine seitsmenda geimini, siis aga kaotas Ivanov oma pallingu ja sellest piisas, et Diarra seti 6:3 võitis ja mänguseisu viigistas.

Otsustav sett oli pingeline. Kui mängitud oli kaks tundi, siis seisul 4:3 Ivanovile mäng vihma tõttu peatati. Vihmapausilt naasenuna õnnestus Diarral Ivanovi servigeim kätte saada ja 5:4 juhtima minna, kuid seejärel kaotas austerlane oma pallingul ning seis oli taas viigis. Sett lõppes kiires lõppmängus 7:4 Ivanovi kasuks.

Kaks tundi ja 37 minutit kestnud kohtumises lõi Ivanov kuus ja Diarra üheksa serviässa, topeltvigu kogunes meestel kaks ja kaheksa. Murdepalle oli Ivanovil mängu jooksul 14, kuid ta suutis neist kasutada kolm. Diarra realiseeris viiest murdepallist kaks. Üldskoorilt võitis Ivanov 105:93.

Esimeses ringis alistas Ivanov tšehh Michal Schmidi (ATP 630.) kindlalt 6:2, 6:0. Veerandfinaalis kohtub eestlane 19-aastase rootslase David Norfeldti (ATP 1678.) ja 20-aastase kohaliku noormehe Michal Dembeki (ATP 786.) vahelise kohtumise võitjaga.

Koos Markus Kerneriga osaleb Ivanov Poznanis ka paarismängus, avaringis alistasid nad kindlalt 6:2, 6:1 poolakad Bartolomiej Maroszeki / Konrad Mularczyki. Veerandfinaalis on vastaseks järgmine Poola paar Jakub Grzegorczyk / Mateusz Kowalczyk.

Anett Kontaveit

Aasta parimateks tennisistideks nimetati Kontaveit ja Zopp

Laupäevasel tenniseliidu auhinnagalal kuulutati välja tenniseaasta parimad. Parima naistennisisti tiitli pälvis Anett Kontaveit, parimaks meestennisistiks tunnitati Jürgen Zopp. Aasta tennisehetk kuulus Kaia Kanepile, kes tegi ilusa comeback’i ja jõudis US Openil veerandfinaali.