Võrkpallikoondise seiklusterohke hooaeg kulmineerub Poolas ({{commentsTotal}})

{{1503476940000 | amCalendar}}

Juba neljapäeval alustab Eesti meeste võrkpallikoondis ülimalt mängutiheda suve viimast peatükki, kui Poolas startiva Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri avavoorus läheme vastamisi Soomega.

Rahvusmeeskonna hooaeg on olnud ülimalt võimas ja saavutusterohke. Alates juuni keskpaigast saab koondis uhkustada tiitliga Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi tšempion. Teel esikohani käisime ära nii Montenegros kui pidasime koduse turniiri Tallinnas, et kõik saaks kulmineeruda kauges Mehhikos. Lisaks jääb seljataha vägev maailmameistrivõistluste valiksari. Võitsime kümnest mängust seitse ja jõudsime kahel korral vaid kahe geimi kaugusele ajaloolisest MM-finaalturniirile pääsust. Andsime Kalevi spordihallis võimsa lahingu olümpiavõitja Venemaale ja Maailmaliiga esimeses tugevusgrupis tänavu seitsmenda koha saanud Belgiale nende koduväljakul, kirjutab volley.ee.

Nüüd ootab ees hooaja viimane vaatus Poolas. EM-finaalturniiri alagrupimängud toimuvad Ergo Arenal, mis asub Gdański kesklinnast kümnekonna kilomeetri ja Sopotist paari kilomeetri kaugusel. Kohtumine Soomega algab neljapäeval Eesti aja järgi kell 18:30, Serbiaga mängime laupäeval kell 18:30 ja alagrupiturniir lõppeb esmaspäeval kell 21:30 Poola vastu.

Kaks päeva enne turniiri algust on hea hetk heita pilk, mida on meie alagrupivastased tänavu suurtel turniiridel teinud.

Valitseva maailmameistrina poolakad valiksarja kohtumisi ei pidanud ja tagasid automaatselt koha MM-finaalturniirile. Maailmaliiga esimese tugevusgrupi lõpetas EM-finaalturniiril koduseinte meeletut toetust nautiv koondis kaheksanda kohaga.

Serbia jõudis valiksarja teisest ringist oma alagrupi võitjana otse MM-finaalturniirile. Kusjuures korda saadeti see geimiga kaotamata. Järjepanu alistati nii Horvaatia, Norra, Šveits, Taani kui Valgevene. Viimasest olime meie MM-valiksarja kolmandas ringis mäletatavasti 3:1 paremad. Maailmaliiga esimese tugevusgrupi alagrupifaasi lõpetas Serbia kolmandana. Kuue meeskonna osalusel toimunud finaalturniiril kaotati aga 1:3 USA-le ja 2:3 Prantsusmaale ning jäädi lõpuks Venemaaga jagama viiendat kohta.

Põhjanaabrid tegid samuti muljetavaldava MM-valiksarja, kui oma alagrupp võimsalt kinni pandi ja seejuures vaid kaks geimi kaotati. „Kuivalt” oldi üle naaber Rootsist, Küprosest ja Põhja-Iirimaast. Üks geim loovutati turniiri võõrustanud Tšehhile ja meie selle aasta suurimale mängupartnerile Hispaaniale. Maailmaliigas olid soomlased teise tugevusgrupi kaheksandad ehk üldjärjestuse 21. positsioonil. Meie koht kolmanda tugevusgrupi tšempionitena oli 25.

EM-il pääseb alagrupi võitja otse veerandfinaali, teise ja kolmanda koha omanikud lähevad vastamisi play-off ringis, mille võitja liigub samuti kaheksa parema sekka. Meie alagrupi võistkondi ootab ees vastasseis C-alagrupi omadega. Selle neliku moodustavad Bulgaaria, Hispaania, Sloveenia ja Venemaa. B-alagrupis mängivad Itaalia, Saksamaa, Slovakkia ja Tšehhi ja D-grupi kvarteti moodustavad Belgia, Holland, Prantsusmaa ja Türgi.

Nii play-off ringi kohtumine kui hilisemad mängud toimuvad Eesti alagrupi meeskondade jaoks Krakówis. Play-off matš toimub 30. augustil, veerandfinaal 31. augustil. Turniiri poolfinaalid peetakse 2. septembril ja medalimängud 3. septembril.

Toimetaja: Siim Semiskar