Eestlased jõudsid rattaorienteerumise MM-i  avapäeval esitosinasse ({{commentsTotal}})

Lauri Malsroos
Lauri Malsroos Autor/allikas: Burmann.at

Leedus Vilniuse lähistel algasid lühiraja võistlusega tänavuse aasta rattaorienteerumise maailmameistrivõistlused. Vihmasajus, poristel ja libedatel radadel kulgenud võistluses küündisid eestlaste parimad tulemused esitosinasse.

Meeste 19,7 km ja 29 KP-ga rajal võitis kulla Krystof Bogar Tšehhist ajaga 1:08.07. Järgnesid venelased Anton Foliforov 1:09.01 ja Valeri Gluhov 1:09.50-ga. Eestlaste lootus Lauri Malsroos seekord medaliheitlusse sekkuda ei suutnud ja lõpetas 12. kohaga, aeg 1:13.34.

Ülejäänud eestlaste kohad ja ajad: Margus Hallik 36. koht ajaga 1:24.43, Erik Aibast 51. koht ajaga 1:30.58, Riivo Roose 53. koht ajaga 1:31.31 ja Marek Karm 57. koht 1:33.26-ga.

Naiste 16,3 km ja 25 KP-ga rajal võitis Olga Šipilova Vinogradova Venemaalt ajaga 1:03.49. Järgnesid Martina Tichovska Tšehhist 1:05.28-ga ja Emily Benham Suurbritanniast 1:07.20-ga. Eestlannadest saavutas Ingrit Kala 36. koha ajaga 1:36.13 ja Liisi Rist 46. koha.

Samas toimuvatel juunioride maailmameistrivõistlustel saavutas naisjuunioride lühirajal 12. koha Doris Kudre, kes läbis 11,7 km ja 21 KP-ga raja ajaga 1:07.33. Võitis Veronika Kubinova Tšehhist ajaga 54.52. Teine eestlanna Jonne Rooma lõpetas 26. kohaga.

Meesjuunioride 14,6 km ja 24 KP-ga rajal võitis Samson Deriaz Prantsusmaalt ajaga 59.47. Eestlased jäid protokolli teise poolde – 39. koht Tomi Andre Piirmets 1:41.13-ga ja 42. Märten Henrik Pais 1:42.33-ga.

MM-i teisel päeval on kavas ühisstardist võistlus.

Jürgen Klopp Liverpooli Meistrite liiga eelsel treeningul.

Klopp loodab augud Liverpooli kaitses lappida

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani koduklubi Liverpool kohtub teisipäeval Meistrite liigas Moskva Spartakiga. Klubi peatreener Jürgen Klopp loodab, et hoolealused näitavad Venemaa pealinnas paremat kaitsemängu.