Eesti U-16 poiste koondis lõpetas EM-i Montenegros 12. kohaga ({{commentsTotal}})

Kerr Kriisa ja U-16 korvpallikoondis
Kerr Kriisa ja U-16 korvpallikoondis Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Montenegros Podgoricas lõppeb U-16 poiste A-divisjoni korvpalli EM. Eesti jaoks said mängud läbi, kui täna kaotati eduseisust tugevale Iisraelile 78:85 (50:49).

Kokkuvõtteks Eestile üheksapäevaselt turniirilt kuus kaotust ja üks võit. Kuid Saksamaad võideti just õigel hetkel, mis jättis meid õnneks konkureerima kohtadele 9.-12. Mitte 13.-16.

Turniiri viimases, 11.-12. kohta otsustanud mängus kohtus Eesti Podgoricas Iisraeliga. Esimesel poolajal nägime avatud, lahtist korvpalli, mis viis tulemuseni 50:49 - Ran-Andre Pehka tabas kaugelt poolaja viimase viske. Avaveerandi oli Eesti seejuures kaotanud 19:26.

Mängu murranguhetk saabus kolmanda veerandi lõpus, neljanda alguses. Eesti pääses 54:54 seisult 28. minutiks juhtima 67:58. Siis aga Eesti järgmised enam kui viis minutit punkte ei kogunud ning viimase veerandi 35. minuti alguseks olime taga 67:71. Eesti maa-ala ei õigustanud, oli pallikaotusi, lahenduseta üks-üks olukordi ja luhtunud viskeid.

Lõpu eel sai Eesti veel korraks sabast kinni (73:74), kuid päris lõpp kuulus küllalt kindlalt juutidele.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch