Tanel Leok sai Šveitsi MM-etapil 23. koha ({{commentsTotal}})

Tanel Leok
Tanel Leok Autor/allikas: 8biano

Motokrossi maailmameistrivõistluste viieteistkümnes etapp toimus sel nädalavahetusel Šveitsis. Ainsa eestlasena oli seal võistlustules MXGP klassis osalev Tanel Leok, kellel tuli leppida 23. kohaga. Teise etapivõidu järjest võttis Jeffrey Herlings.

Avasõidus ei õnnestunud Leoki start just kõige paremini ja avaringil oli ta neljandas kümnes. Sõidu jooksul möödus Leok mitmetest konkurentidest ja lõpuks õnnestus tal 19. kohale tõusta. Pikka aega võitles ta ka meeskonnakaaslase Rui Goncalvesega, kes sel korral napilt tema ette jäi. Sõitu juhtis algusest lõpuni kodupubliku ees sõitnud Arnaud Tonus. Terve sõidu jälitas teda teisel kohal Max Anstie. Tugeva sõidu lõpuga tõusis kolmandaks Antonio Cairoli, vahendab MX Mania.

Teises sõidus sai Leok natuke parema stardi ja avaringilt tulles oli ta juba punktikoha läheduses. Leok tõusis sõiduga juba kuueteistkümnendale kohale, kuid kahjuks jäi tal sõit üheteistkümnendal ringil pooleli. Teine sõit kuulus täielikult Jeffrey Herlingsile, kes võttis liidrikoha enda kätte sõidu alguses ja sõitis teistel eest ära. Teise koha sai Gautier Paulin ja kolmanda koha Romain Febvre.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 40 punktiga Herlings, teine oli samade punktiga Paulin. Kolmanda koha sai 38 punktiga Cairoli. Leok sai etapi kokkuvõttes kahe punktiga 23. koha.

Neli etappi enne hooaja lõppu on sarja liider 605 punktiga Cairoli. Teisel kohal on 508 punktiga Herlings ja kolmandal kohal 486 punktiga Paulin. Leok on 167 punktiga neljateistkümnes.

MX2 klassis oli Šveitsis parim Benoit Paturel.

Kalev/Cramo tüüri juurest lahkuv Varrak: klubi tegi õige otsuse