Eesti U-18 neiud jäid EM-il Dublinis alagrupis võiduta ({{commentsTotal}})

Korvpall
Korvpall Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

U-18 neidude B-divisjoni korvpalli EM-il Dublinis ei ole Eesti koondis võiduarvet siiani avanud. Alagrupis tunnistati viie konkurendi paremust.

Kui EM-i esimestes mängudes jäädi kindlalt alla Portugalile, Poolale ja Soomele, siis viimases kahes voorus tunnistati Bulgaaria ja Luksemburgi paremust. See viib meie koondise jätkama turniiri tagumistele kohtadele 17-24.

Teisipäeval oli vastaseks Bulgaaria, kes heitles grupist edasipääsu nimel. Eesti tegi seni oma turniiri parima etteaste, kuid kaotas 54:72 (27:36). Veel enne viimast veerandit oli seis 40:48. Eesti suutis võita ka laua 43-39, pallikaotusi tehti aga 24 vastase 18 vastu.

Janne Pulk kogus Bulgaaria vastu 25 punkti, Martha-Liisa Oinits 10 pt ning Sandra Reinvald 5+8 lp. Alagrupi kolme võidu ja kahe kaotusega lõpetanud Bulgaaria jäi siiski kolmandaks ning veerandfinaali ei pääsenud.

Neljapäeval kohtus meie koondis Luksemburgi, teise võiduta naiskonnaga. Paraku saavutas Luksemburg kohe 17:4 algedu, mis küll poolajaks kahanes Eesti poolt vaadates 22:24-le, kuid positiivset murrangut ei toimunud. Mäng 61:48 Luksemburgile.

Eesti oli hädas lauas - kaotus 35-60, samuti oli ses mängus sihik vägagi paigast (27,5 %). Martha-Liisa Oinits tõi 16+8 lp, Janne Pulk 10 pt, Johanna-Eliise Teder 10+8 rs, Sandra Reinvald 7+7 lp.

Reedel kohtub Eesti kohtadele 17-24 esmalt Albaaniaga. Oluline oleks see kohtumine võita, et jääda mängima vahemikku kohtadele 17-20.

Eestil on sel turniiril (peamiselt) meditsiinilistel põhjustel puudu rida olulisi mängijaid. Puudu on Victoria-Ida Vähi, Anna-Helena Ehala, Tatjana Drozdova, samuti Kätrin Varik ja Hanna-Leena Ojamaa.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Raio Piiroja triatlonilRaio Piiroja triatlonil
FOTOD | Burgerist ja koolast jõudu saanud Piiroja läbis täispika triatloni

Laupäeval peetud Triathlon Estonia nimelisel võistlusel oli täispikal distantsil stardis ka Eesti jalgpallikoondise pikaaegne kapten Raio Piiroja, kes 70 lõpetaja hulgas sai 21. koha ajaga 10:47.55,4.

MM-eelvalikmäng Eesti - Makedoonia / Eesti korvpallikoondisMM-eelvalikmäng Eesti - Makedoonia / Eesti korvpallikoondis
Berisha viskekontsert murdis Eesti korvpallikoondise täisedu

Eesti meeste korvpallikoondis kaotas 2019. aasta maailmameistrivõistluste eelkvalifikatsiooniturniiri viimases kohtumises võõrsil Kosovole 69:75 (22:24, 16:11, 14:19, 17:21), kuid pääses siiski edasi.

tennis
Samantha StosurSamantha Stosur
2011. aasta US Openi võitja aasta viimasel suurel slämmil ei osale

2011. aasta US Openil oma ainsa suure slämmi tiitli võitnud austraallanna Samantha Stosur jätab selle aasta viimase suure slämmi turniiri käevigastuse tõttu vahele.