Ohtralt vahetusi teinud eestlased kaotasid Hollandile viiegeimilise lahingu ({{commentsTotal}})

Eesti võrkpallikoondis
Eesti võrkpallikoondis Autor/allikas: fivb.com

Kolmapäevast reedeni peab Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks valmistuv Eesti meeste võrkpallikoondis Tondiraba jäähallis kolm sõpruskohtumist Hollandiga. Esimene vastasseis lõppes ohtralt vahetusi teinud rahvusmeeskonna jaoks 2:3 (25:17, 23:25, 27:25, 18:25, 9:15) kaotusega.

"Tüüpiline esimene mäng, kus mõlemalt poolt oli krobelist tegutsemist. Oli häid hetki, oli vähe raskemaid, mida meile on trennis räägitud, et peaks lahendama teistmoodi. Kokkuvõttes aga alustuseks päris okei mäng. Oli teada, et treenerid teavad pärast teist geimi vahetusi ja enamik mehi saavad proovida," võttis koondise kapten Kert Toobal mängu kokku Volley.ee vahendusel.

Avageimis oli võtmesõnaks meie meeskonna väga hea blokimäng. Esimest korda võtsid hollandlased aja maha pärast rahvusmeeskonna edukat sulustamist seisuks 5:2. Robert Tähe ja Henri Treiali kaks järjestikust blokipunkti andsid Eestile 11:6 edu ja Oliver Venno viis meid 14:8 juhtima. Sama valemiga sai avavaatus ka lõpu, kui Täht võttis blokis üksi kinni 214 sentimeetri pikkuse Hollandi koondise diagonaalründaja Kay van Dijki. Kokku saime avageimiga oma tosinast blokipunktist kuus. Kahes viimases geimis oli selles lahtris paraku ümmargune null.

Teises geimis tegid vastased ohtralt vahetusi, millest edukaimaks osutus Andri Aganitsagagi samas klubis pallinud Nimir Abdel-Azizi sekkumine. Endisest sidemängijast diagonaalründaja kaheksa punkti ja meie meeskonna geimi lõpus tehtud enda eksimused, kus patustati nii tõstel kahe puute kui ka rünnakuveaga, aitasid Hollandi meeskonna 24:23 eduseisu. Geimi lõpetas vastast Oliver Vennole ette ehitatud edukas blokk. "Teise geimi kaotus võis vast mängu ka muuta. Vastupidise tulemuse korral oleks võinud matš vabalt ka meie kasuks minna, aga see ongi selline sõprusmäng ja vahepeal iseennast raskesse seisu panemised võivad pikemas perspektiivis olla päris kasulikud," rääkis Kert Toobal.

Kui kohtumise kaks esimest geimi mängitas rahvusmeeskonna loots Gheorghe Crețu koosseisu Kert Toobal, Timo Tammemaa, Henri Treial, Oliver Venno, Andrus Raadik, Robert Täht ja Rait Rikberg, siis kolmandat geimi alustasid neist vaid kaks viimast. Ülejäänud viisik oli Andres Toobal, Kristo Kollo, Renee Teppan, Andri Aganits ja Ardo Kreek, kes oli korra väljakul käinud ka teises geimis. Blokki tugevdama toodud temporündaja avastas ennast ühel hetkel hoopiski sidemängija rollist, ent hätta ta ei jäänud ja Vennole ette antud pall viigistas seisu 19:19-le.

Kolmandas geim möödus ülimalt pingeliselt. Enamjaolt oldi viigis ja kordagi ei saanud kumbki võistkond isegi kolmepunktilist eduseisu. Pärast kaht järjestikust blokipunkti oli Hollandil seisul 24:23 geimpall, ent selle neutraliseeris Teppani rünnak. Pärast Kreegi blokist auti löödud palli lõpetas algaval hooajal Itaalia kõrgliigasse mängima siirduv Teppan ka geimi.

Neljanda geimi alustuseks korraldas 201 sentimeetri pikkune Abdel-Aziz võimsa tulevärgi pallingujoone tagant. Tema võimsa pommserviga jäid hätta nii Rikbergi asemel libero positsiooni mehitanud Denis Losnikov kui ka meie ülejäänud vastuvõtuosakond. Diagonaalründaja etendusele pani punkti Kreegi edukas temporünnak, ent selleks hetkeks olime taga juba 3:7. Mängu ei toonud pööret ka Teppani asemele naasnud Venno ja teiseks tehniliseks mõtlemisajaks olime taga 10:16. Tasavägisemaks läks seis pärast seda, kui Hollandi peatreener Gido Vermeulen sai punase kaardi olukorras, kus hollandlased nõudsid tribüünile lennanud pallile meie blokipuudet. Seda ei tulnud ja boonuspunkt tuli hoopis meile. Järgmisel pallivahetusel toksas Täht palli Hollandi väljakupoolele ja saime vahe kolmepunktiliseks (17:20). Paraku järgmised neli punkti, millest viimane tuli Robbert Andringa ässast, läksid külalistele. Geimi lõpetas Hollandi kapteni Jasper Diefenbachi blokk. Selge oli hollandlaste edu nii vastuvõtul 53-26 kui rünnakul 46-36. Lisaks kõmmutasid nad neli ässpallingut.

Otsustavaks vaatuseks sai puhkust ka Täht, kelle asemel sekkus Oliver Orav. Peagi tõi noorsand ka esimese punkti, kui tabloole said särama numbrid 2:2. Abdel-Azizi võimsa rünnaku, Diefenbachi bloki ja Venno autilöögi järel haarasid külalised 6:3 eduseisu. Kollo blokist auti löödud palli järel jõudsime skooril 6:7 punkti kaugusele, ent Holland noppis peagi sulustamisega paar punkti ja rebis ette 11:7. Viiendas geimis lõid hollandlased kümnest tõstest punktiks seitse ja noppisid neli punkti ka blokiga.

Kogu kohtumise lõikes teenis Holland blokiga 17 punkti, meie 12. Vastuvõtul jäime alla 58-66 ja rünnakul 43-44. Rünnakuvigu tegime üheksa ja Holland kuus. Pallingul saime tosina vea juures kolm otsepunkti, Hollandi näitajad olid 16 ja kuus.

Matši parim oli 22 punktiga Robert Täht (+16), kes lõi punktiks 56 protsenti tõstetest ja lisas neli blokipunkti. Oliver Venno kontosse jäi 13, Andrus Raadikule ja Ardo Kreegile seitse. Kuus punkti tõid nii Kristo Kollo kui Henri Treial, viis lisas Andri Aganits, neli Renee Teppan, kolm Oliver Orav ja ühe vennad Toobalid kui Timo Tammemaa. Vastaste edukaim oli 20 punktiga Nimir Abdel-Aziz.

Revanšivõimalus avaneb juba neljapäeval, kui matš Tondiraba jäähallis algab kell 20.00. Kolmas mäng stardib reedel kell 17.30.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Raio Piiroja triatlonilRaio Piiroja triatlonil
FOTOD | Burgerist ja koolast jõudu saanud Piiroja läbis täispika triatloni

Laupäeval peetud Triathlon Estonia nimelisel võistlusel oli täispikal distantsil stardis ka Eesti jalgpallikoondise pikaaegne kapten Raio Piiroja, kes 70 lõpetaja hulgas sai 21. koha ajaga 10:47.55,4.

MM-eelvalikmäng Eesti - Makedoonia / Eesti korvpallikoondisMM-eelvalikmäng Eesti - Makedoonia / Eesti korvpallikoondis
Berisha viskekontsert murdis Eesti korvpallikoondise täisedu

Eesti meeste korvpallikoondis kaotas 2019. aasta maailmameistrivõistluste eelkvalifikatsiooniturniiri viimases kohtumises võõrsil Kosovole 69:75 (22:24, 16:11, 14:19, 17:21), kuid pääses siiski edasi.

tennis
Samantha StosurSamantha Stosur
2011. aasta US Openi võitja aasta viimasel suurel slämmil ei osale

2011. aasta US Openil oma ainsa suure slämmi tiitli võitnud austraallanna Samantha Stosur jätab selle aasta viimase suure slämmi turniiri käevigastuse tõttu vahele.