Kontaveit pääses Gstaadis raske võiduga kolmandasse ringi ({{commentsTotal}})

{{1500445980000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Gstaadis toimuval WTA tenniseturniiril sai Anett Kontaveit (WTA 32.) teises ringis 6:4, 4:6, 6:4 jagu 18-aastasest venelannast Anna Kalinskajast (WTA 150.).

Kontaveit läks avasetti kahe servimurde abil 5:1 juhtima, kuid siis tegi Kalinskaja omakorda kaks servigeimi murret. Eestlannal õnnestus kümnes geimi vastase pallingul aga võita ning avasett kuulus Kontaveidile 6:4.

Teises setis nähti ühte servimurret, mille venelanna tegi kohe alguses ning võitis seti 6:4. Otsustavat setti läks Kontaveit servimurde abil 3:0 juhtima, kuid peagi oli tablool viik 3:3. Eduseisul 5:4 murdis Kontaveit taas venelanna pallingu ning võitis viis minutit vähem kui kaks tundi kestnud matši settidega 2-1.

Enne matši:

Mäng toimub peaväljaku kolmanda kohtumisena, aga Eesti aja järgi mitte varem kui 16.30.

Avaringis sai kolmanda paigutusega Kontaveit jagu kvalifikatsioonist alustanud itaallannast Martina Trevisanist (WTA 153.).

Samuti valikturniirilt alustanud 18-aastane Kalinskaja oli kõigepealt üle itaallannast Camilla Rosatellost (WTA 264.) 3:6, 6:3, 6:1 ja seejärel šveitslannast Conny Perrinist (WTA 210.) 6:1, 7:5.

Põhiturniiril alustas Kalinskaja raske võiduga teise šveitslanna Rebeka Masarova (WTA 468.) üle. Erikutsega turniirile pääsenud Masarova alistus numbritega 5:7, 7:6 (11:9), 5:7.

Kontaveit ja Kalinskaja varem omavahel kohtunud ei ole. Selle matši võitja läheb veerandfinaalis kokku kas sakslanna Carina Witthöfti (WTA 66.) või slovakitar Rebecca Sramkovaga (WTA 164.).

Toimetaja: Siim Boikov, Ivo Dobkevitsch

Vincenzo Nibali

Nibali püstitas ränkraskel võistlusel rekordi

Kahekordne Giro d’Italia ja ühekordne Tour de France’i võitja Vincenzo Nibali pälvis esikoha ühepäevasõidul Taiwan KOM Challenge. Bahrain-Merida ratturi aeg 3:19.54 tähistab võistluse rekordit.

Nibali võitis Il Lombardia, Taaramäe 70.