Võrkpallikoondise peatreener: motivatsioonist meestega rääkima ei pea ({{commentsTotal}})

Eesti võrkpallikoondis püüab järgmisel nädalal Belgias ajaloolist pääset maailmameistrivõistluste-finaalturniirile. Vastu tulevad viie riigi koondised ja õnnelikuks saab vaid turniiri võitja.

"Tingimused on olnud head ja keegi pole meid seganud," iseloomustas võrkpallikoondise peatreener Gheorghe Cretu Rakveres ja Tallinnas tehtud vahetut ettevalmistust ETV spordisaatele antud intervjuus. "Rakveres on alati hea, sest hall ja hotell on väga lähedal. Oli vaikne ja mehed puhkasid väga hästi. See oli väga hea nädal. Olime väga rahul otsusega seal treenida. Seejärel siin Tallinnas jätkasime tööd veidi erinevalt Rakverest ja püüdsime keskenduda tiimitööle ning hommikuti individuaalsete oskuste arendamisele. Oleme rahul. Motivatsioonist neile rääkima ei pea, sest nad on täielikult motiveeritud ja valmis astuma väljakule, et võidelda MM-pääsme eest."

Et maist alates on koondisel olnud väga palju mänge, siis nüüd kontrollmatše ei peetud, vaid keskenduti tiimitööle ja füüsise tõstmisele. "Kui füüsiliselt ollakse värsked, siis on ka vaim õigel võistluslainel," põhjendas Cretu valikut. "Alagrupi favoriidid on Eesti ees Belgia ja Saksamaa. Mängime Belgiaga viimasel päeval ja siis on näha, kuidas nende vastu nende koduväljakul mängime. Nad olid Maailmaliiga esimeses tugevusgrupis seitsmendad. Tegid suurepärase turniiri. Tunneme üksteist üsna hästi. Saksamaa on üks tippkoondisi maailmas. Juba reiting ütleb nende kvaliteedi kohta kõik ja näitab, millistes liigades nende mängijad mängivad - Itaalia superliigast tugevate meistriliigadeni. Neil on samuti tohutult kogemusi, sest mängivad iga aasta tippkonkurentsis."

Koondis hakkab pealiku sõnul astuma samm-sammult, keskendudes esmalt avamänguks Valgevenega, sest ohtlikud on kõik vastased.

Toimetaja: Ivo DobkevitschKERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Johannes Erm haaras EM-il avapäeva lõpuks liidrikoha

Täna alustati Itaalias Grossetos peetavatel kergejõustiku U-20 Euroopa meistrivõistlustel meeste kümnevõistlusega, kus eestlastest on stardis Johannes Erm, Kristo Simulask ja Karel Tilga.

Uuendatud: 20:46 
VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti võrkpallikoondis
Eesti võrkpallikoondis pani Slovakkia kindlalt paika ja säilitas šansid

Eesti meeste võrkpallikoondis teenis Belgias peetaval MM-valikturniiril kolmanda võidu, kui alistas Slovakkia selgelt 3:0. Vastasele anti geimides vaid 14, 17 ja 15 punkti.

Uuendatud: 22:44 
Nikolai Novosjolov
Nikolai Novosjolov vehkles end MM-i individuaalturniiril hõbedale

Saksamaal Leipzigis peetavatel vehklemise maailmameistrivõistlustel tuli Nikolai Novosjolov meeste epee individuaalturniiril hõbemedalile.

Uuendatud: 22:00 
tennis
ITFITF
Eesti võitis rannatennise võistkondlikul MM-il kaheksanda koha

10.-16. juulil toimusid Moskvas rannatennise võistkondlikud maailmameistrivõistlused. Turniir toimus juba kuuendat aastat järjest Venemaa riiklikus tennisekeskuses. Eesti võistkond koosseisus Eneli Lattik (ITF 150.), Kätlin Lattik (ITF 330.), Ainar Laube (ITF 173.) ja Priit Pihl (ITF 65.) saavutas kaheksanda koha.