Orienteerumise MM-i meeste sprindi võitis šveitslane, Kivikas 19. ({{commentsTotal}})

{{1498894140000 | amCalendar}}
Kenny Kivikas
Kenny Kivikas Autor/allikas: Reigo Teervalt

Tartus alanud orienteerumise maailmameistrivõistlustel võitis meeste 4 km pikkuse sprindi Daniel Hubmann 14.30,6-ga.

Šveitslasele järgnesid prantslane Frederic Tranchand 2,9 ja rootslane Jerker Lysell 5,2 sekundi suuruse kaotusega.

Eestlastest sai Kenny Kivikas 19. (+1.00,8), Raido Mitt 33. (+1.36,3) ning Kristo Heinmann 38. (+1.54,7) koha.

Enne võistlust:

Reedel selgitati Tartu südalinnas välja 45 naist ja meest, kes pääsevad sprindi lõppvõistlusele. Eestlastest jooksid finaali kõik sprindi kvalifikatsioonis osalenud orienteerujad.

Kvalifikatsioonivõistlusel toimus kolm alagrupi eeljooksu. Igast alagrupist sai edasi 15 parimat. Kuna naiste kolmanda alagrupi jooksus said nii eestlane Kerstin Uiboupin kui ka bulgaarlanna Antoaneta Dyaksova sama aja, said finaali 46 naist ja 45 meest. Naistest jooksid parimad ajad taanlannad Maja Alm (11.07) ja Cecilie Friberg Klysner (10.33) ning venelanna Galina Vinogradova (11.23).

Eestlannadest jooksis Evely Kaasiku end finaali ajaga 12.13, mis andis talle omas eeljooksu grupis 10. koha. Liis Johansoni aeg oli 12.36, mis asetas ta oma eeljooksus 11. kohale ning Kerstin Uiboupin (12.11).

Meestest olid kiireimad jooksjad oma alagruppides belglane Yannick Michiels (11.01) ja šveitslased Daniel Hubmann (10.33) ning Matthias Kyburz (11.08).

Eestlastest parima jooksu tegi Kenny Kivikas, kes saavutas oma eeljooksu grupis 5. koha ajaga 11.12. Kristo Heinmann jooksis end oma eelgrupis 12. kohale ajaga 11.49. Raido Mitt saavutas finaalikoha ajaga 10.53 ja sellega oli ta oma eeljooksugrupis kaheksas.

Toimetaja: Maarja Värv, Ivo Dobkevitsch