Jüri Vips sõitis muutlikes oludes toimunud MM-il ennast esikümnesse ({{commentsTotal}})

Jüri Vips (keskel)
Jüri Vips (keskel) Autor/allikas: RGMMC

Prantsusmaal Essays sõideti kardispordi CIK-FIA KF-Junior klassi maailmameistrivõistlused, Jüri Vips sai finaalis üheksanda koha.

KF-Juniori MM-il oli Eesti esindatud teist aastat järjest - mullu oli stardis Ralf Aron. Sel aastal oli 14-aastane Jüri Vips stardis mainekas Itaalia meeskonnas Zanardi. Kokku oli stardinimekirjas üle 90 sõitja ning finaali pääses neist 34. Vipsi olukorra tegi niigi tihedas konkurentsis raskeks see, et sügisest alates elab ja õpib ta Šveitsis ning kooli tõttu ei pääsenud ta Zanardi meeskonna poolt korraldatud ülivajalikele treeningsõitudele.

Võistluseelne kardi seadistamine sõitja näpunäidete järgi jäi seekord tegemata ning see andis tunda kohe kvalifikatsioonis, kus Vips näitas alles 63. aega. Ka esimestes eelsõitudes oli ta väga krobeline saades 21. ja 27. koha. Järgmisel päeval läks Vipsil juba paremini saades 12., 16. ja 12. koha, kuid kokkuvõttes tähendas see ikkagi 56. kohta, ehk oma poolfinaalis 28. stardikohta.

Täbarast olukorrast tõusis ettearvamatuks abimeheks sõidu ajal sadanud vihm, mis kardi seadet enam nii palju ei määra ja otsustavaks sai sõitjameisterlikus. Nii tõusis Vips vihmas 19 kohta ja lõpetas sõidu üheksandana. Finaaliks tähendas see 18. stardikohta.

Otsustav finaalsõit algas taas vihmas, mis oli Jüri Vipsile ülimalt sobiv ja ta tõusis 21-ringilise sõidu esimese kolmandikuga viiendaks. Seejärel vihmasadu lakkas ja maksvusele pääses mootorivõimsus, mis eestlasele seekord kasuks ei tulnud. Järgnes ka üks kokkupõrge konkurendiga, mille tagajärjel Vips natukene porist muru kündis ning see langetas ta üheksandale kohale. Siiski võib tulemust kõike arvesse võttes pidada kordaminekuks. Ka Zanardi meeskonnajuhid olid üllatunud Vipsi kiirest kohanemisvõimest ja toimetulekust raskete tingimustega.

KF-Juniori klassi maailmameistriks tuli kõik sõidud võitnud britt Enaam Ahmed, teine oli Michael Schumacheri poeg Mick Junior ja kolmas Mauricio Baiz Venezuelast.

Uuel hooajal sõidab Jüri Vips Zanardi meeskonnas kaasa KF2 klassis, lootes samal ajal teha ka esimesed stardid vormelautol. Hüvastijätuks Rotaxi sarjaga saab Vipsile novembri viimasel nädalal toimuv maailmakarika finaal Hispaanias Valencias.

Toimetaja: Ivo DobkevitschVaata otse: POrtugal juhib uus-meremaa vastu kahe väravaga
Markelle Fultz ja NBA komissar Adam SilverMarkelle Fultz ja NBA komissar Adam Silver
Soomlane valiti NBA draftis seitsmendana, Butler lahkus Bullsist

Möödunud öösel leidis Brooklynis aset järjekordne korvpalliliiga NBA draft. Esimese kümne valitu hulka kuulus kaks eurooplast.

BFC Daugavpilsi buss põles Lätis maatasaBFC Daugavpilsi buss põles Lätis maatasa
FOTO | Noori Läti jalgpallureid vedanud buss põles maatasa

Karikamängult naasnud BFC Daugavpilsi üht noortevõistkonda vedanud buss süttis eile põlema.

võrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15 
tennis
Petra KvitovaPetra Kvitova
Kvitova jõudis esimest korda pärast noarünnakut taas WTA turniiri finaali

Möödunud detsembris oma kodus noarünnaku ohvriks langenud tšehhitar Petra Kvitova jõudis esimest korda pärast intsidenti taas WTA turniiri finaali.