Vasalemmas rajale tulnud Ligur ja Saluri ootavad Rootsi EM-etappi ({{commentsTotal}})

Rallikrossi Eesti meistrivõistlused jätkusid kolmanda etapiga Vasalemmas. Klassis Super1600 võidutses taas Janno Ligur.

Vasalemmas võeti mõõtu viies võistlusklassis. Super1600 klassis jätkus oodatult Janno Liguri valitsemisaeg. Esimeses eelsõidus ei saanud ta käigukasti rikke tõttu täit kiirust näidata, kuid oli järgmistes startides ületamatu ja võitis ka finaali. Esimese Eesti rallikrossisõitjana Euroopa meistrisarjas esikolmikusse jõudnud Ligur loodab sama head, kui mitte paremat tulemust saavutada juuli alguses toimuval Rootsi EM-etapil.

"Meie võtame seda hea kontroll- ja treeningsõiduna," tõdes Ligur ERR-ile. "Suurem rõhk on Euroopal ja seal ei tohi ei autol ega enda sõidus ühtegi viga tekkida. Selles mõttes on hea, et käigukastiprobleem ennast näitas, saame kodus teha oma järeldused-parandused ja loodetavasti Rootsis kõvasti sõita."

Finaalis tuli teise kohaga leppida Siim Saluril, kes on sel hooajal võtnud sihiks Eesti meistritiitli, kuid selle ülevõtmine Ligurilt on raske ülesanne. Finaali kolmas oli Mihkel Varul.

"Teine koht ei rahulda mind tegelikult täielikult," sõnas Saluri. "Jällegi jäi Janno peale, siin ei ole midagi teha. Nüüdseks on juba mõtted Rootsi peal, Eestis on väga hea trenni teha, aga see võidusõit, mis seal kahe nädala pärast tuleb, on ikkagi väga-väga konkurentsivõimeline."

Neljarattaveolises Supercar klassis võidutses valitsev meister Andri Õun. Reinsalu Spordi ettevalmistatud Ford Fiestaga sõitnud Õunale järgnesid finaalis Priit Karjus ja Seido Nõmmküla. "Finaalisõit oli väga põnev," kommenteeris Õun. "Oli hea olla jälitatava rollis. Konkurendid on tugevad."

Teiste klasside võitjad olid Raido Notton, Marko Andreas Muru ja Eero Nõgene. Kahe nädala pärast toimub Rootsis Euroopa meistrivõistluste etapp Super1600 klassile, kodune sari jätkub 8. juulil Missos.

Russell Westbrook
Kolmikduublite kuningas Westbrook valiti MVP-ks

Korvpalliliiga NBA põhihooaja kõige väärtuslikumaks mängijaks nimetati esmakordselt Oklahoma City Thunderi mängujuht Russell Westbrook.

John McEnroeJohn McEnroe
John McEnroe: meeste hulgas Serena Williams 700 seas ei oleks

Karjääri jooksul seitse suure slämmi turniiri võitnud endine maailma esireket John McEnroe avaldas, et kui viimastel aastatel naiste tennist valitsenud Serena Williams mängiks meeste seas, oleks tal raskusi maailma edetabelis 700 hulka jõudmisega.

Daniel Ricciardo
Ülipõneva Bakuu GP võitis Ricciardo, Vettel rammis Hamiltoni

Vormel-1 MM-sarja GP-etapil Bakuus ületas esimesena finišijoone Red Bulli piloot Daniel Ricciardo, kes edestas Mercedese meest Valtteri Bottast ning Williamsil sõitvat noort kanadalast Lance Strolli, kellele see oli karjääri esimeseks pjedestaalikohaks.

Gert JõeäärGert Jõeäär
Eesti meistriks kroonitud Jõeäär: terve sõit oli piin

Gert Jõeäär tuli teist korda Eesti meistriks jalgratturite grupisõidus. Võisteldi Tartu maakonna teedel ja hõbeda sai Alo Jakin ning pronksmedali Rein Taaramäe.

tennis
Feliciano LopezFeliciano Lopez
Lopez üllatas Cilicit ja teenis karjääri kaalukaima võidu

Londonis muruväljakuil peetud Queen’s Clubi tenniseturniiril triumfeeris üllatuslikult 35-aastane hispaanlane Feliciano Lopez, kes alistas finaalis 4. asetatud horvaadi Marin Cilici.