Eesti noored tõid maailma suurimalt võrkpalliturniirilt kaheksa medalit ({{commentsTotal}})

Võrkpall
Võrkpall Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

8.-11. juunini toimus Soomes Vantaas 33. korda maailma suurim noorte võrkpalliturniir Power Cup, kuhu sellel aastal tuli kokku 865 võistkonda ning üle 7000 tüdruku-poisi.

Turniiri mastaapsus on muljetavaldav – tuhanded lapsed mängivad ja juhivad kohtunikena mänge sadadel väljakutel hommikust õhtuni. Sarnaselt eelmistele aastatele tegid edukalt kaasa ka Eesti võistkonnad, vahendab volley.ee.

Poeglaste B-vanuseklassis tegid edukalt kaasa kolm Eesti esindust, kui Rakvere Spordikooli poeglapsed saavutasid 21 võistkonna konkurentsis hõbemedali. Esimesena medalita jäänud Selver Tallinn hõivas neljanda ja Spordiklubi Tats kaheksanda koha. Suurepärase esituse tegid Eesti esindused ka C-vanuseklassis, võites kolmest medalist kaks. 22 võistkonna arvestuses riputati kuldmedalid Selveri poeglaste kaela, Tatsi poeglapsed võitlesid välja pronksmedali. Rakvere Spordikool saavutas kaheksanda ja Selver Tallinn II 13. koha.

D-vanuseklassis jõudis esikolmikusse Kohila Võrkpalliklubi, teenides pronksmedali. Tats tuli kaheksandaks, Paide Võrkpalliklubi oli 13., Selver Tallinn II 19., Rakvere Spordikool 22., Selver Tallinn III 32., Selver Tallinn I 33., Rakver Spordikool I 34. , Paide Võrkpalliklubi II 36. Kokku võistles Vantaas 40 D-vanuseklassi poeglaste võistkonda. E-vanuseklassis näitas Eesti võistkondadest parimat mängu ATO Spordiklubi, tulles kuuendaks. Selver Tallinn I mängis ennast kümnendaks, Rakvere Spordikool oli 15., Spordiklubi Tats I 16., Kohila Võrkpalliklubi 18., Spordiklubi Tats II 29. E-vanuseklassis võttis omavahel mõõtu 38 võistkonda. F-vanuseklassis lõpetas Kohila Võrkpalliklubi turniiri eelviimase, 18. kohaga.

Silmapaistvalt mängisid ka Eesti tütarlapsed. Sarnaselt poeglaste B-vanuseklassi turniirile lõppes ka tütarlaste turniir (24 osalejat) Eesti võistkonna hõbemedaliga, kui teise koha vääriliselt esines Spordiklubi Tats. Selver Tallinn I oli 18. ja Paide Võrkpalliklubi 19. Kui kuldmedali võitsid Selveri C-vanuseklassi poeglapsed, siis täistabamuseni jõudsid ka Selveri sama vanuseklassi tütarlapsed, kes olid 42 osaleja seas parimad. Spordiklubi Tats lõpetas turniiri seitsmenda, Keila Võrkpalliklubi 10., Viljandi Spordiklubi oli 19., Selver Tallinn I 21., Spordiklubi Duo Tartu 23., Spordiklubi Tats II 28., Kohila Võrkpalliklubi 36., Selver Tallinn Spordikool II 37 ja Selver Tallinn II 41.

D-vanuseklassis osales 56 võistkonda, kelle hulgast osutus parimaks Rakvere Spordikool, kes saavutas kuldmedali. Viljandi Spordikool oli 7., Selver Tallinn II 18., Spordiklubi Duo Tartu 22., Kohila Võrkpalliklubi 29., Viljandi Spordikool II 30., Paide Võrkpalliklubi II 38., Keila Võrkpalliklubi 39., Spordiklubi Tats 40., Paide Võrkpalliklubi I 44. ja Rae/Peetri 50.

Ka E-vanuseklassis jõudis Eesti esindus medalivõiduni, kui hõbemedalid riputati Rae/Peetri tütarlaste kaela. Viljandi Spordikool lõpetas turniiri 6., Kohila Võrkpalliklubi 9., Spordiklubi Tats I 16., Rae/Peetri II 26., Spordiklubi Tats II 46. ja ATO Spordiklubi 61. kohaga. Selles vanuseklassis mängis 62 võistkonda. F-vanuseklassis tuli Kohila Võrkpalliklubi 25 võistkonna seas 23. kohale.

Kahe kuldmedaliga oli Selver Tallinn võistluste paremuselt kolmas-viies võistkond. Rakvere Spordikool kogus ühe kuld- ja ühe hõbemedali, Spordiklubi Tats ühe hõbe- ja ühe pronksmedali, Rae/Peetri ühe hõbe- ja Kohila Võrkpalliklubi ühe pronksmedali.

mm-ralli poolas
Ott Tänak
Poola ralli testikatsel kutsuti välja kiirabi, Tänak näitas teist aega

Poola MM-rallil sõideti neljapäeva hommikul testikatse, kus oodatult näitas väga head kiirust Eesti rallipaar Ott Tänak - Martin Järveoja (Ford).

Uuendatud: 12:01
Raul JeetsRaul Jeets
Debütant Jeets testikatsest: nagu suusaga rööpa peal

Poola MM-rallil debüteerib kogenud Eesti piloot Raul Jeets, kel kaardilugejaks Kuldar Sikk ja istumise all WRC2 klassi Škoda Fabia R5. Intervjuus ERR-ile sõnas 42-aastane rallimees, et oluline on kogu võistlus ühes tükis läbi sõita.

Uuendatud: 15:50

Lisatud video!

Claudio Bravo
Penaltiseerias Portugali nullile jätnud Tšiili pääses finaali

Venemaal toimuval jalgpalli maailmajagude karikaturniiril jõudis esimesena finaali Lõuna-Ameerika meister Tšiili, kes lülitas nelja parema hulgas konkurentsist välja Euroopa tšempioni Portugali.

Uuendatud: 23:39
Eesti U-18 korvpallikoondise treening / Kristian KullamäeEesti U-18 korvpallikoondise treening / Kristian Kullamäe
U-16 ja U-18 korvpallikoondised said jagu Norra eakaaslastest

Soomes toimuv Nordic Cup'i korvpalliturniir jätkus Eesti noormeeste koondiste jaoks täna mängudega Norra eakaaslaste vastu. Mõlemad võistkonnad tõid võidu koju.

Karl Robert Saluri
Saluri võistkondliku EM-i eel: elu võimalus karikas pea kohale tõsta

Sellel laupäeval ja pühapäeval toimuvad Kadrioru staadionil mitmevõistluse võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused. Karl Robert Saluri sõnul on Eesti kümnevõistlejatel suurepärane võimalus kodupubliku ees võidutseda.