Nikolai Novosjolov võitis EM-il pronksmedali ({{commentsTotal}})

{{1497342240000 | amCalendar}}
Nikolai Novosjolov
Nikolai Novosjolov Autor/allikas: AFP/Scanpix

Tbilisis toimuvatel vehklemise Euroopa meistrivõistlustel võitis Nikolai Novosjolov meeste epee individuaalturniiril pronksmedali.

Nikolai Novosjolov sai alagrupis kolm võitu ja kolm kaotust, Sten Priinits, Jüri Salm ja Peeter Turnau said kõik neli võitu ja kaks kaotust.

Novosjolov alistas 64 parema seas 15:13 hollandlase Tristan Tuleni ja oli seejärel 15:7 parem rumeenlasest Alin Sbarciast. Kaheksandikfinaalis alistas Novosjolov 15:11 2014. aasta Euroopa meistri, ungarlase Andras Redli ja jõudis veerandfinaali, kus tema vastaseks on prantslane Daniel Jerent, kes mullu suvel tuli Prantsusmaa meeskonna koosseisus olümpiavõitjaks.

Novosjolov oli veerandfinaali alguses pigem jälitaja rollis, kuid suutis viigistada 8:8. Edasi kulges matš väga tasavägiselt, Jerent sai 14:13 ette, kuid lõpuks võttis Novosjolov magusa 15:14 võidu.

Priinits oli põhitabeli avaringis 15:7 parem hispaanlasest Angel Fabregatist ja Salm alistas 15:13 soomlase Alexander Lahtineni. Seejärel läksid eestlased omavahel vastamisi, pääsu eest 16 parema hulka alistas Priinits Salmi kindlalt 15:4.

Kaheksandikfinaalis kohtus Priinits prantslase Yannick Borel, kes kuulus mullu suvel Rio olümpial kulla võitnud Prantsusmaa epeemeeskonda. Prantslane jäi peale 15:11.

Poolfinaalis lähevad Borel ja Novosjolov vastamisi. Matši alustas paremini prantslane, kes läks juhtima 10:5. Novosjolov viigistas, kuid duelli viimased viis punkti kuulusid Borelile, kes võitis 15:10 ning pääses finaali itaallase Paolo Pizzo vastu, kes oli nelja parema hulgas samuti 15:10 üle venelasest Sergei Hodosist.

64 parema seas pidi Turnau tunnistama poolaka Filip Broniszewski 15:10 paremust.

Toimetaja: Maarja Värv, Ivo Dobkevitsch

Eesti epeenaiskond

Erika Kirpu naiskonna 5. kohast: hooaja alguse kohta päris hea tulemus

Eesti epeenaiskond lõpetas tänavuse koduse Tallinna Mõõga turniiri viienda kohaga, kui veerandfinaalis jäädi alla Saksamaale, kuid seejärel suudeti Ukrainat ja Venemaad kohamatšides võita. Ilma tavapärase ankrunaise Irina Embrichita võistelnud naiskond jäi ühiselt tulemusega rahule.