Kirt: MM-normi täitmine oleks pinged maha võtnud ({{commentsTotal}})

Odaviskajad Magnus Kirt ja Liina Laasma olid täna Tallinnas lähedal maailmameistrivõistluste normi täitmisele. Kirt viskas parimal katsel 82.84 kaugusele ning normist jäi teda lahutama vaid 16 sentimeetrit.

Kirdi kuuest viskest neli olid täna paremad kui 80 meetrit ning Audentese staadioni muruväljaku piiridest kaugemale lendas oda neljandal katsel, mille pikkuseks mõõdeti 82.84. Tegemist on Kirdi senise karjääri paremuselt neljanda tulemusega. "Tahtsin MM-i normi ära täita, et oleksin saanud Londoniks keskenduma," ütles Kirt ETV spordisaatele. "See oleks pinged maha võtnud. Midagi hullu siiski pole, sest viskasin hooaja parima tulemuse."

Treenerit Kirdil praegu pole, kuid nõuandjaid ja abilisi jätkub. Täna oli näpunäiteid jagamas Eesti rekordimees Andrus Värnik. "Alates Hispaanias toimunud treeninglaagrist oleme koos tegutsenud," sõnas Kirt. "Praegu võtame samm-sammult ja vaatame, mis edasi saab."

Kui Kirdil jäi maailmameistrivõistluste normist puudu 16, siis Liina Laasmal vaid kaheksa sentimeetrit. Hooaja esimesel võistlusel viskas ta 61.32. "Võrreldes eelmise aastaga, kui alustasin 55 meetriga, siis tänavu on paremini läinud," lausus Laasma. "Aga nagu mullugi, oli hoojooksuga probleeme ja ma ei saanud seetõttu õigeid asju paika."

Toimetaja: Ivo DobkevitschSloveenia võrkpallikoondis
Sloveenia ähvardab rahvusvahelist võrkpalliliitu kohtuga

Sloveenia võrkpalliföderatsioon võib rahvusvahelise võrkpalliföderaatsiooni kohtusse kaevata, kui FIVB ei lase Sloveenia meeskonda järgmisel aastal väljavõideldud kohale Maailmaliiga eliitdivisjonis. 

KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
U-20 EM: Liider Erm alustas teist päeva isikliku rekordiga

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Kristo Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti võrkpallikoondis
Eesti võrkpallikoondis pani Slovakkia kindlalt paika ja säilitas šansid

Eesti meeste võrkpallikoondis teenis Belgias peetaval MM-valikturniiril kolmanda võidu, kui alistas Slovakkia selgelt 3:0. Vastasele anti geimides vaid 14, 17 ja 15 punkti.

Uuendatud: 22:44 
Anett Kontaveit
Tšehhi tennisistist jagu saanud Kontaveit pääses Gstaadis finaali

Gstaadis toimuval WTA tenniseturniiril sai Anett Kontaveit (WTA 32.) poolfinaalis 6:4, 6:1 jagu Tšehhi esindajast Tereza Martincovast (WTA 140.).

Uuendatud: 15:26 
tennis
ITFITF
Eesti võitis rannatennise võistkondlikul MM-il kaheksanda koha

10.-16. juulil toimusid Moskvas rannatennise võistkondlikud maailmameistrivõistlused. Turniir toimus juba kuuendat aastat järjest Venemaa riiklikus tennisekeskuses. Eesti võistkond koosseisus Eneli Lattik (ITF 150.), Kätlin Lattik (ITF 330.), Ainar Laube (ITF 173.) ja Priit Pihl (ITF 65.) saavutas kaheksanda koha.