Kirt: MM-normi täitmine oleks pinged maha võtnud ({{commentsTotal}})

Odaviskajad Magnus Kirt ja Liina Laasma olid täna Tallinnas lähedal maailmameistrivõistluste normi täitmisele. Kirt viskas parimal katsel 82.84 kaugusele ning normist jäi teda lahutama vaid 16 sentimeetrit.

Kirdi kuuest viskest neli olid täna paremad kui 80 meetrit ning Audentese staadioni muruväljaku piiridest kaugemale lendas oda neljandal katsel, mille pikkuseks mõõdeti 82.84. Tegemist on Kirdi senise karjääri paremuselt neljanda tulemusega. "Tahtsin MM-i normi ära täita, et oleksin saanud Londoniks keskenduma," ütles Kirt ETV spordisaatele. "See oleks pinged maha võtnud. Midagi hullu siiski pole, sest viskasin hooaja parima tulemuse."

Treenerit Kirdil praegu pole, kuid nõuandjaid ja abilisi jätkub. Täna oli näpunäiteid jagamas Eesti rekordimees Andrus Värnik. "Alates Hispaanias toimunud treeninglaagrist oleme koos tegutsenud," sõnas Kirt. "Praegu võtame samm-sammult ja vaatame, mis edasi saab."

Kui Kirdil jäi maailmameistrivõistluste normist puudu 16, siis Liina Laasmal vaid kaheksa sentimeetrit. Hooaja esimesel võistlusel viskas ta 61.32. "Võrreldes eelmise aastaga, kui alustasin 55 meetriga, siis tänavu on paremini läinud," lausus Laasma. "Aga nagu mullugi, oli hoojooksuga probleeme ja ma ei saanud seetõttu õigeid asju paika."

Toimetaja: Ivo DobkevitschDortmundi Borussia
Dortmundi Borussia tuli Saksamaa karikavõitjaks

Viimased kolm hooaega Saksamaa karikafinaalis kaotajaks jäänud Dortmundi Borussia lõpetas kurva seeria, kui alistas laupäeval Frankfurdi Eintrachti 2:1.

sõudmise em
Allar Raja
Allar Raja võistles täna EM-il nii kahe- kui ka neljapaadis

Tšehhis Racices toimuvatel sõudmise Euroopa meistrivõistlustel jäi Eesti paarisaeruline neljapaat napilt A-finaalist välja. Mullu tuli Eesti neljapaat Euroopa meistriks.

Georg Gross - Raigo Mõlder
Harju rallil võidutses Georg Gross

Eesti autorallimeistrivõistluste kavva kuuluval Neste Harju Rallyl võidutsesid Georg Gross ja Raigo Mõlder (Ford).

Uuendatud: 22:31 
tennis
Jürgen ZoppJürgen Zopp
Zopp loovutas kvalifikatsiooni avaringis vaid ühe geimi

Jürgen Zopp (ATP 469.) alustas Itaalias Vicenzas peetava 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiri kvalifikatsiooni kindla võiduga.