Tallinna Kalev osaleb esimese Eesti klubina Soome ragbiliigas ({{commentsTotal}})

Tallinna Kalev RFC ragbimeeskond.
Tallinna Kalev RFC ragbimeeskond. Autor/allikas: kalevrfc.ee

Ragbiklubi Tallinna Kalev (RFC Kalev) on esimene Eesti klubi, kes mängib 2017. aasta hooajal Soome esimeses liigas. Kokku peetakse viie klubiga kaheksa põhitabeli mängu, mille järel toimuvate play-off’ide võitja pääseb edasi Soome meistriliigasse.

Esimese kohtumise peab RFC Kalev juba sellel laupäeval Kalevi keskstaadionil Turku Eagles RFC-ga. Mäng algab kell 16.30 ja sissepääs on kõigile tasuta.

RFC Kalevi juhatuse liige Eerik Oja sõnul on Soome liigas osalemine märgiline sündmus Kalevi ja kogu Eesti ragbi ajaloos, andes mängijatele suurepärase väljundi trennis õpitut võistlusolukorras rakendada ja luua isiklikke sidemeid põhjanaabritega.

"Eelmisel hooajal käisid Kalevi mehed mitmes Soome klubis külalismängijatena kätt harjutamas. See kogemus näitas, et paradoksaalsel kombel loovad harilikult kinnised põhjamaade mehed väga kiiresti emotsionaalse kontakti, kui sellele eelneb üsna agressiivne füüsiline kontakt ragbiplatsil üksteise vastu rassides," selgitas Oja.

Ragbiklubi juhatuse liige lisas, et üldise taseme poolest on Soome ragbi küll Eesti omast ees, kuid klubidevaheliste sõprusmängude põhjal saab öelda, et Kalev suudab Soome klubidega edukalt konkureerida ja neid ka võita.

"2017. hooajal mängime tugevuselt teises divisjonis. Meie eesmärk on see divisjon võita, tõusta meistriliigasse ning 2018. aastal tahab RFC Tallinna Kalev võita Soome meistritiitli," rääkis Oja ragbiklubi plaanidest.

Klubi austraallasest mängiv treener Chris Wallace hindas Soome liigas mängimist ideaalseks võimaluseks anda uutele mängijatele kogemust ja harjumust võistelda, vanematele ja kogenumatele mängijatele aga tunde, mida tähendab mängida hooaja vältel regulaarset liigaragbit.

"Usun, et mail läheb väga hästi Soome klubide vastu mängides, kuna meeskond koosneb noortest mängijatest, kelle seas on palju kvaliteetseid ja kogemusega sportlasi. Lisaks on meil pundis koondisemängijaid ja ka välismaalasi. See segu annab meile võimaluse mängida väga loovat ja head ragbit," nentis Wallace.

Külalismeeskonna Turu kohta ütles Wallace, et tegu on väga hästi kokku mänginud meestega, keda juhendavad Soome koondise treenerid.

Toimetaja: Maarja VärvDortmundi Borussia
Dortmundi Borussia tuli Saksamaa karikavõitjaks

Viimased kolm hooaega Saksamaa karikafinaalis kaotajaks jäänud Dortmundi Borussia lõpetas kurva seeria, kui alistas laupäeval Frankfurdi Eintrachti 2:1.

sõudmise em
Allar Raja
Allar Raja võistles täna EM-il nii kahe- kui ka neljapaadis

Tšehhis Racices toimuvatel sõudmise Euroopa meistrivõistlustel jäi Eesti paarisaeruline neljapaat napilt A-finaalist välja. Mullu tuli Eesti neljapaat Euroopa meistriks.

Georg Gross - Raigo Mõlder
Harju rallil võidutses Georg Gross

Eesti autorallimeistrivõistluste kavva kuuluval Neste Harju Rallyl võidutsesid Georg Gross ja Raigo Mõlder (Ford).

Uuendatud: 22:31 
tennis
Jürgen ZoppJürgen Zopp
Zopp loovutas kvalifikatsiooni avaringis vaid ühe geimi

Jürgen Zopp (ATP 469.) alustas Itaalias Vicenzas peetava 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiri kvalifikatsiooni kindla võiduga.