Tanel Laanmäe tänavuse hooaja peamine eesmärk on MM-finaal ({{commentsTotal}})

Odaviskaja Tanel Laanmäe ei soovi maailmameistrivõistluste hooaja alguses asjatuid riske võtta ja alustab võistlemist tõenäoliselt järgmisel nädalal.

"Kuna ma algselt rääkisin ka seda, et mul selle üleminekuperioodiga on sel aastal raske, tegelikult on igal aastal olnud, seest välja tulles muutub minu jaoks päris palju. Kuigi olen nüüd selle asja paika saanud, viimane trenn oli juba päris hea. Aga nagu ikka, kui on päris hea, võib tekkida mingi ülepinge kuhugi ja tekkis säärde väike ülepinge, mille tõttu muutis natuke ettevaatlikuks. Ja kuna asjad pole veel päris paigas, praegu on alles maikuu, kindlasti pole mõtet kiirustada," rääkis Laanmäe Vikerraadiole.

Pärast seda, kui ligi poolteist aastat tagasi lõppes tema koostöö treener Heino Puustega, on Laanmäe treeninud ilma kindla juhendajata. Nii Amsterdami Euroopa meistrivõistlustel kui ka Rio olümpial jäi finaaliuks 27-aastase Laanmäe ees suletuks, kuid eelmisel suvel viis ta isikliku rekordi 85.04-ni.

"Üksik hunt küll, aastatega olen õppinud end nii palju tundma, et tean täpselt ise, mis mul on vaja tehnilises osas muuta ja mida on mul vaja, et keegi jälgiks," selgitas Laanmäe. "Hetkel võin küll öelda, et tunnen enda keha ise kõige paremini ja nagu treeningute põhjal näha, siis see asi on toiminud ja midagi ma muutma ei ole hakanud. Mul on lihtsalt vaja oma tehnilised nüansid paika saada ja siis, ma usun, tuleb ka korralik tulemus."

"Ega sihid on kõrged. Tänapäeva odaviskemaailmas tuleb teha korralik tulemus ja tuleb suurelt mõelda, muidu pole väga midagi teha," lisas Laanmäe.

Augustis Londonis toimuvatele maailmameistrivõistlustele pääsemiseks tuleb meestel oda visata 83 m, Laanmäe peaeesmärk on aga tihedas konkurentsis MM-il kvalifikatsioonist edasi murda.

"Eelmine aasta suutsin kahel võistlusel visata üle 80 meetri, just mõlemal tiitlivõistlusel, kuigi edasi ei saanud ja väga napilt jäin välja. Tean ka täpselt, mille pärast see nii juhtus, et see tulemus oli 80 m alguses. Seda teades annab see mulle enesekindlust selleks aastaks, et mitte seda viga teha," lausus Laanmäe. "Ja nagu öeldakse, iga aastaga õpid järjest juurde, siis kindlasti selle aasta üks põhieesmärke on kvalifikatsioonist edasi saada ja üldises mõttes isiklikku rekordit parandada. Kui kõik märgid näitavad seda, siis miks mitte. Maailmatase on kõrge, alla 85 meetri suurt teha ei olegi."

Toimetaja: Maarja VärvMarkelle Fultz ja NBA komissar Adam Silver
Soomlane valiti NBA draftis seitsmendana, Butler lahkus Bullsist

Möödunud öösel leidis Brooklynis aset järjekordne korvpalliliiga NBA draft. Esimese kümne valitu hulka kuulus kaks eurooplast.

BFC Daugavpilsi buss põles Lätis maatasaBFC Daugavpilsi buss põles Lätis maatasa
FOTO | Noori Läti jalgpallureid vedanud buss põles maatasa

Karikamängult naasnud BFC Daugavpilsi üht noortevõistkonda vedanud buss süttis eile põlema.

võrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15 
tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Ivanov pääses Hollandis kaheksa hulka
Uuendatud: 22.06

Hollandis Almere'is peetaval 15 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril jõudis Eesti meeste esinumber Vladimir Ivanov (ATP 407.) veerandfinaali.