Tänak läheb Portugalis ööpausile liidrina, esikolmik on viie sekundi sees ({{commentsTotal}})

{{1495187760000 | amCalendar}}

Autoralli MM-etapil Portugalis oli teisel võistluspäeval kavas kaheksa kiiruskatset. Esimesel katsel said Ott Tänak ja Martin Järveoja (Ford) kirja 12. aja, kuid kerkisid reedese võistluspäeva lõpuks liidriteks.

Teine võistluspäev:

2. kiiruskatse (26,7 km): Tänak jagas päeva esimesel kiiruskatsel 4.-5. kohta, kaotades katsevõidu võtnud Hayden Paddonile 3,9 sekundiga. Teine oli Jari-Matti Latvala (+1,0) ja kolmas Kris Meeke (+1,2).

"Mõned kohad metsavahel on päris pehmeks muutunud, pole väga lihtne. Aga üldiselt tunnen end autos hästi. Püüan nüüd järjest paremaks minna," kommenteeris Tänak ralliraadiole.

Üldarvestuses tõusis liidriks Paddon, Tänak kaotab talle 6,2 sekundiga ja jagab tiimikaaslase Sebastien Ogier’ga 6.-7. kohta.

3. kiiruskatse (18,1 km): Tänak näitas kolmandat aega, kaotades katsevõidu võtnud Latvalale 1,9 sekundiga. Nende vahele mahtus veel Elfyn Evans, kes kaotas Latvalale 1,3 sekundit.

Latvala tõusis ka tagasi üldliidriks, Tänak kerkis kolmandaks, kaotades soomlasele 5,7 sekundiga. Paddon kaotas aega, kuna auto suri 2 km enne katse lõppu välja. Uus-meremaalane langes üldarvestuses kuuendaks, kaotades nüüd Latvalale 7,3 sekundiga.

4. kiiruskatse (27,46 km): Tänak, Meeke ja Craig Breen sõitsid välja võrdse aja ja jagasid katsevõitu, Ogier kaotas neile 1,2 ja Neuville kahe sekundiga.

Üldarvestuses on vahed äärmiselt väikesed – liidrina jätkab Latvala, edestades vaid 0,5 sekundiga Meeke’i ja 1,2 sekundiga Tänakut, neljandal kohal paiknev Breen jääb Tänakust maha vaid 0,2 sekundiga.

5. kiiruskatse (26,7 km): Tänak sai kirja neljanda koha, parimat aega näidanud Paddonile kaotas ta 5,7 sekundit. Paddoni ja Tänaku vahele mahtusid ka Sordi 4,2 ning Meeke 5,1 sekundi suuruse allajäämisega uusumeremaalasele.

Kokkuvõttes kerkis liidriks Meeke, kes edestab nüüd seni esikohal olnud Latvalat 0,2 sekundiga. Tänak on endiselt kolmas, Meeke'ist jääb ta maha 1,3 sekundit.

6. kiiruskatse (18,1 km): Tänak näitas küll kolmandat aega, kuid kerkis ralli üldliidriks. Katsevõit läks Neuville'ile, kes edestas Evansit 0,4 ja Tänakut 2 sekundiga.

Ralli liidriks kerkinud Tänak edestab tihedas konkurentsis Latvalat 0,1 ja Haydenit 3,7 sekundiga. Seni juhtinud Meeke kaotas katsel Neuville'ile 9,5 sekundiga ning langes viiendaks.

7. kiiruskatse (27,46 km): Tänak oli taas kolmas. Parimat aega näitas Sordo, kes edestas Ogier'd 2,6 ja Tänakut 4,6 sekundiga. Üldarvestuses teine olnud Latvala keeras Toyota üle katuse ning kaotas Sordole 4.47,1. Probleemid tabasid ka Haydenit ning uusmeremaalasele märgiti protokolli võitjast 10.57,8 kehvem aeg. Teepervele jäi ka Meeke.

Üldarvestuses on Tänaku edu Sordo ees 3,6 sekundit. Kolmandaks tõusnud Ogier jääb tiimikaaslasest maha 6,2 sekundiga.

8. kiiruskatse (1,9 km): Tänak sai esimesel publikaktsel neljanda koha, kaotades võitnud Ogier'le täpselt ühe sekundiga. Ogier järel mahtusid esikolmikusse ka Neuville 0,2 ja Hayden 0,5 sekundi suuruse allajäämisega.

9. kiiruskatse (1,9 km): Tänak kaotas parimat aega näidanud Östbergile 0,8 sekunduga. Norralasele järgnesid Hayden 0,4 ning Ogier ja Evans 0,6 kehvema ajaga.

Ralli jätkub laupäeval Eesti aja järgi kell 11.08.

Portugali ralli
Seis 9/19 kiiruskatse järel
1. Ott Tänak         Ford     1.37.18,5
2. Dani Sordo Hyundai + 4,6
3. Sebastien Ogier Ford + 5,0
4. Thierry Neuville Hyundai + 11,1
5. Craig Breen Citroen + 12,9
6. Elfyn Evans Ford + 18,3
7. Juho Hänninen Toyota + 52,0
8. Esapekka Lappi Toyota + 1.12,3

 

Toimetaja: Maarja Värv, Ivo DobkevitschDortmundi Borussia
Dortmundi Borussia tuli Saksamaa karikavõitjaks

Viimased kolm hooaega Saksamaa karikafinaalis kaotajaks jäänud Dortmundi Borussia lõpetas kurva seeria, kui alistas laupäeval Frankfurdi Eintrachti 2:1.

sõudmise em
Allar Raja
Allar Raja võistles täna EM-il nii kahe- kui ka neljapaadis

Tšehhis Racices toimuvatel sõudmise Euroopa meistrivõistlustel jäi Eesti paarisaeruline neljapaat napilt A-finaalist välja. Mullu tuli Eesti neljapaat Euroopa meistriks.

Georg Gross - Raigo Mõlder
Harju rallil võidutses Georg Gross

Eesti autorallimeistrivõistluste kavva kuuluval Neste Harju Rallyl võidutsesid Georg Gross ja Raigo Mõlder (Ford).

Uuendatud: 22:31 
tennis
Jürgen ZoppJürgen Zopp
Zopp loovutas kvalifikatsiooni avaringis vaid ühe geimi

Jürgen Zopp (ATP 469.) alustas Itaalias Vicenzas peetava 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiri kvalifikatsiooni kindla võiduga.