WADA sunnib Isinbajeva Venemaa antidopingust lahkuma ({{commentsTotal}})

Jelena Isinbajeva
Jelena Isinbajeva Autor/allikas: AP/Scanpix

Rahvusvahelise Antidopinguagentuuri (WADA) sõnul on Venemaa dopinguvõitluses töös arenenud, kuid palju tööd seisab veel ees ja üks olulisemaid samme on Venemaa antidopinguorganisatsiooni (RUSADA) juhi Jelena Isinbajeva ametist vabastamine.

Venemaa suhtes on juba mõnda aega üleval tugevad kahtlused riikliku dopingupoliitika ajamises ja seetõttu on alates 2015. aastast nende sportlased rahvusvahelistelt võistlustelt eemale jäetud. WADA teatel on Venemaal vaja täita veel neli olulist nõudmist ning seejärel pääsevad nende sportlased suure tõenäosusega taas võistlema.

Detsembris määrati kahekordne teivashüppe olümpiavõitja Isinbajeva RUSADA juhiks, WADA-le see liigutus aga üldse ei meeldinud, kuna venelanna oli üks suuremaid kriitikuid Venemaa leeris, kes polnud nõus Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) otsusega jätta venelased rahvusvahelistelt võistlustelt – muuhulgas ka Rio olümpiamängudelt – kõrvale.

"Venemaa mängib meiega. Isinbajeva pukkipanekuga näitasid nad sisuliselt meile keskmist sõrme," ütles WADA endine juht Dick Pound Reutersile.

Venemaa arengutest ettekande teinud uurimiskomisjoni juht Rob Koehler kinnitas WADA juhatusele, et Isinbajeva lahkub 31. maist.

Veel nõuab WADA, et dopingukütte lubataks suletud linnadesse, kus sportlased on end seni testijate eest varjata saanud, lisaks tahetakse ligipääsu sportlaste bioloogilistele passidele ning seda, et Venemaa juurutaks huvide konflikti tegutsemisviisi.

Koehleri sõnul tegeleb Venemaa kõikide nõuetega ning nad on lähedal nende täitmisele. Kui kõik nõuded on täidetud, saab RUSADA taas ise dopingukontrolle teostama hakata.

Toimetaja: Maarja VärvDortmundi Borussia
Dortmundi Borussia tuli Saksamaa karikavõitjaks

Viimased kolm hooaega Saksamaa karikafinaalis kaotajaks jäänud Dortmundi Borussia lõpetas kurva seeria, kui alistas laupäeval Frankfurdi Eintrachti 2:1.

sõudmise em
Allar Raja
Allar Raja võistles täna EM-il nii kahe- kui ka neljapaadis

Tšehhis Racices toimuvatel sõudmise Euroopa meistrivõistlustel jäi Eesti paarisaeruline neljapaat napilt A-finaalist välja. Mullu tuli Eesti neljapaat Euroopa meistriks.

Georg Gross - Raigo Mõlder
Harju rallil võidutses Georg Gross

Eesti autorallimeistrivõistluste kavva kuuluval Neste Harju Rallyl võidutsesid Georg Gross ja Raigo Mõlder (Ford).

Uuendatud: 22:31 
tennis
Jürgen ZoppJürgen Zopp
Zopp loovutas kvalifikatsiooni avaringis vaid ühe geimi

Jürgen Zopp (ATP 469.) alustas Itaalias Vicenzas peetava 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiri kvalifikatsiooni kindla võiduga.