VIDEOD | Kontaveit sai Roomas ka järgmisest vastasest hõlpsalt jagu ({{commentsTotal}})

Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: AFP/Scanpix
{{1495085100000 | amCalendar}}

Anett Kontaveit (WTA 68.) alistas kõrgetasemelise Rooma tenniseturniiri kolmandas ringis Horvaatia esindaja Mirjana Lucic-Baroni (WTA 22.) 6:1, 6:1 ja jõudis kaheksa parema hulka.

Esimeses setis oli Kontaveidi ülekaal veenev. Ta põrutas vaid 14 minutiga juhtima 5:0 ja pärast Lucic-Baroni meditsiinilist pausi suutis ka horvaaditar ühe geimi võita, kuid see jäi avasetis tema ainsaks.

Teine sett algas väga pika geimiga, kus Kontaveit realiseeris alles kuuenda murdepalli. Seejärel tal aga erilisi probleeme ei tekkinud. Taas suutis 35-aastane vastane võita vaid ühe geimi ja Kontaveidil kulus mängu võitmiseks 55 minutit.

Järgmises ringis ootab teda maailma neljas reket Simona Halep või venelanna Anastassija Pavljutšenkova (WTA 17.).

Enne mängu:

21-aastane eestlanna ja temast koguni 14 aastat varem konkurent ei ole tippturniiridel seni kohtunud. Roomas on Lucic-Baroni saanud jagu tšehhitar Lucie Safarovast ja venelannast Maria Šarapovast, seejuures viimane andis talle vigastuse tõttu loobumisvõidu.

Karjääri jooksul kolm WTA turniiri võitnud Lucic-Baroni paistis hästi silma tänavu jaanuaris Austraalia lahtistel, kus lülitas konkurentsist nii poolatar Agnieszka Radwanska kui ka tšehhitar Karolina Pliškova ja pidi alles poolfinaalis tunnistama hilisema võitja Serena Williamsi paremust.

Tema eelmised sarnased saavutused jäid karjääri algusaegadesse eelmise sajandi lõpus: 1999. aastal jõudis ta poolfinaali ka Wimbledonis ja aasta varem võitis Austraalia lahtised naispaarismängus.

Dortmundi Borussia
Dortmundi Borussia tuli Saksamaa karikavõitjaks

Viimased kolm hooaega Saksamaa karikafinaalis kaotajaks jäänud Dortmundi Borussia lõpetas kurva seeria, kui alistas laupäeval Frankfurdi Eintrachti 2:1.

sõudmise em
Allar Raja
Allar Raja võistles täna EM-il nii kahe- kui ka neljapaadis

Tšehhis Racices toimuvatel sõudmise Euroopa meistrivõistlustel jäi Eesti paarisaeruline neljapaat napilt A-finaalist välja. Mullu tuli Eesti neljapaat Euroopa meistriks.