Neli noorsportlast pälvis stipendiumi ({{commentsTotal}})

Anna Maria Orel
Anna Maria Orel Autor/allikas: SA Noored Olümpiale

Neli lootustandvat noorsportlast pälvisid SA Noored Olümpiale stipendiumi, mida anti välja teist aastat.

Projekti eesmärk on luua tugisüsteem, mis lisaks rahalisele toele pakub ka erinevaid koolitusi arendamaks noorsportlaste vaimset ja majanduslikku külge. Toetusele kandideeris 30 sportlast 19 erinevalt olümpiamängude individuaalalalt.

Otsuse langetas viieliikmeline komisjon ning põhjalike avalduste ja intervjuude põhjal pälvisid stipendiumi Anna Maria Orel (vasaraheide), Kristjan Ilves (kahevõistlus), Joosep Karlson (aerutamine) ja Mattias Kuusik (judo). “Sportlase juures otsisime ambitsiooni ja sära silmades. Samuti visiooni, kuidas eesmärgini jõuda,” selgitab algatuse üks loojatest ja stipendiaatide valimise komisjoni liige Valdur Jaht otsuse tagamaid. Komisjoni kuulusid veel olümpiavõitja Gerd Kanter, treener Tõnis Sildaru, ettevõtja Tiit Rahkema ning spordimänedžer Kadri Kallas.

“Esmalt soovisime kõigi kandidaatide hulgast leida need, kellel on spordis kõrged eesmärgid, kes on senise sportlaste käigus näidanud sisukust, et suudavad tööd teha pikaajaliste eesmärkide nimel, kellest õhkuks motivatsiooni ja kes oleksid oma spordiala suured fännid,” lausub Jaht. Pärast esimest vooru viidi sõelale jäänud seitsme kandidaadiga läbi ka intervjuud. “Sportlastega näost näkku kohtumine andis parema tunnetuse tema isiksusest ja enamikel komisjoniliikmetel selle käigus eelistused suuremal või vähemal määral muutusid,” räägib ta.

Algselt oli sihtasutusel plaan toetada kolme uut stipendiaati, kuid tänu toetajate ringi suurenemisele pandi oli võimalik sel aastal välja panna neli stipendiumi. “Kuna viimase kuu aja jooksul on meie toetajaskond kasvanud ja kõik neli olid tugevad kandidaadid, siis sai otsustatud, et anname stipendiumi hoopis neljale,” lausus Jaht. Konkursi võitjad saavad aastas 10 000 euro väärtuses toe, millest rahaliselt saavad sportlased kätte 7000 eurot, 3000 eurot investeeritakse erinevatesse sportlast arendavatesse koolitustesse. Toetuse saanud sportlased saavad tuge terve olümpiatsükli vältel.

Sihtasutus Noored Olümpiale on loodud spordientusiastidest ettevõtjate eestvedamisel sooviga anda heategevuse kaudu oma panus Eesti spordi arengusse. Projekti kaudu on igal Eesti spordisõbral võimalik olla osaline Eesti sportlaste suurtest saavutustest. Tänavu anti stipendium välja teist korda, eelmisel aastal pälvis toe Marten Liiv (kiiruisutamine).

Toimetaja: Ivo DobkevitschEesti võrkpallikoondis
Eesti võrkpallikoondis sai MM-valikturniiril teise võidu

Eesti võrkpallikoondis sai reedel Belgias, Kortrijkis 2018. aasta maailmameistrivõistluste Euroopa tsooni kolmanda valikringi turniiri teises mängus kindlalt 3:0 (25:22, 25:20, 25:19) jagu Hispaaniast ning on Belgia kõrval teine seni kaotuseta jätkav tiim. 

Uuendatud: 22:39 
Gheorghe CretuGheorghe Cretu
Pahane Cretu: miks eksperdid arvavad, et meie vastased on s***d

Eesti võrkpallikoondis jätkas 2018. aasta MM-i Euroopa tsooni kolmanda valikringi turniiri võidukalt, kui neljapäeval mängiti 3:0 üle Hispaania. Koondise peatreener Gheorghe Cretu oli veidi rahulolematu, et meedia eeldab, et Eesti koondis peaks kõik kohtumised kerge vaevaga võitma.

Anett Kontaveit
Kontaveit kohtub Witthöftiga reedel peaväljaku viimases matšis

Šveitsis, Gstaadis toimuval tenniseturniiril veerandfinaali jõudnud Anett Kontaveit (WTA 32.) peab oma järgmise matši reedel peaväljakul, kus ta kohtub sakslanna Carina Witthöftiga (WTA 66.).

Sandra PerkovicSandra Perkovic
Horvaatia kettaheitja näitas viimase 25 aasta võimsaimat heidet

Horvaatia kettaheitja Sandra Perkovic näitas Šveitsis Bellinzonas peetud võistlusel viimase veerandsajandi pikimat sooritust, saates ketta 71 meetri ja 41 sentimeetri kaugusele.

tennis
Simona Halep - Johanna KontaSimona Halep - Johanna Konta
Wimbledoni populaarseim matš oli üks naiste veerandfinaalidest

Neljapäeval avaldatud statistikanumbrite kohaselt oli tänavuse Wimbledoni tenniseturniiri ülekaalukalt kõige vaadatum mäng naiste üksikmängu veerandfinaal Johanna Konta ja Simona Halepi vahel.