25 punktiga taga olnud Warriors alistas lääne finaalseeria avamängus Spursi ({{commentsTotal}})

Golden State Warriors
Golden State Warriors Autor/allikas: USA Today Sports/Scanpix

Korvpalliliigas NBA pandi pühapäeval pall mängu läänekonverentsi finaalseerias. Teise veerandaja keskpaigaks 25 punktiga kaotusseisu jäänud Golden State Warriors alistas San Antonio Spursi kodusaalis lõpuks 113:111.

Warriors alustas kohtumist lohakalt, tehes avaveerandil kuus pallikaotust. Spurs võitis esimese veerandaja 30:16 ja läks teisel veerandajal ka 25 punktiga juhtima, enne, kui Stephen Curry vedas Warriorsi 11:0 spurdini, mis vähendas vahe 14 punktile.

Poolaeg lõppes siiski Spursi jaoks positiivselt, sest LaMarcus Aldridge'i ja Kawhi Leonardi toel mindi pikale pausile 20-punktises eduseisus. Aldridge ja Leonard viskasid poolaja jooksul kokku 35 punkti.

Kolmandal veerandajal tabas Spursi aga tõsine tagasilöök, kui Leonard vigastas kahel korral sama hüppeliigest, mis valmistas talle muret ka läänekonverentsi poolfinaalseeria otsustavates kohtumistes. Ääremängija pidi väljakult lahkuma Spursi 78:55 eduseisul, kui kolmandat veerandaega oli jäänud mängida veidi vähem kui kaheksa minutit.

Pärast Leonardi vigastust kuulus kohtumine Warriorsile, kes tegi järgmise nelja minuti jooksul 18:0 spurdi. Kolmandal veerandajal 19 punkti visanud Curry toel võideti veerandaeg 39:28 ning sama jätkus ka otsustaval veerandajal. Leonardi vigastuse järel viskas Warriors 58 punkti Spursi 33 vastu, tabades väljakult viskeid 21/36. Spursi 35 viskest läbisid korvirõnga 13.

16 kaugviskest seitse tabanud Curry arvele jäi 40 punkti, Kevin Durant lisas 34 silma. Spursi resultatiivseimaks kerkis Aldridge 28 punkti ja kaheksa lauapalliga, 24 minutit väljakul viibinud Leonard jõudis selle ajaga visata 26 punkti ning võtta samuti kaheksa lauapalli.

Viimati tuli ida- või läänekonverentsi finaalis nii suurest kaotusseisust välja Boston Celtics, kes jäi 2002. aastal ida kolmandas mängus New Jersey Netsi vastu taha 26 punktiga. Pühapäevane võit ei olnud Warriorsi jaoks sellel hooajal esimene kord Spursi vastu suurest kaotusseisust välja tulla - märtsis toimunud kohtumises jäi Warriors mängu alguses 0:15 kaotusseisu ning oli vahepeal 22 punktiga taga, enne, kui lõpuks võeti 110:98 võit.

Alar Varrak

Kalev/Cramost lahkunud Alar Varrakut ootab Moskva CSKA

Täna sai ametliku kinnituse Alar Varraku vallandamine valitseva Eesti korvpallimeistri BC Kalev/Cramo peatreeneriametist. Varrak rääkis ERR-ile, et soovib nüüd abitreenerina kätt proovida mõnes välismaa tippklubis.

Anett Kontaveit

Aasta parimateks tennisistideks nimetati Kontaveit ja Zopp

Laupäevasel tenniseliidu auhinnagalal kuulutati välja tenniseaasta parimad. Parima naistennisisti tiitli pälvis Anett Kontaveit, parimaks meestennisistiks tunnitati Jürgen Zopp. Aasta tennisehetk kuulus Kaia Kanepile, kes tegi ilusa comeback’i ja jõudis US Openil veerandfinaali.