Rapla edu alused: Kuusmaa näidispoomine ja tugev meeskonnavaim ({{commentsTotal}})

Tänavust korvpallikevadet on rahvasuus nimetatud juba ka punaste revolutsiooniks. Kes on need Rapla korvpallimeeskonna uutesse kõrgustesse viinud inimesed, seda käis kohapeal uurimas Alvar Tiisler.

"Me oleme töömehed, kellel on missioonitunne," iseloomustas AVIS Utilitas Rapla kapten Indrek Kajupank meeskonda ETV spordisaatele ning tõi näite. "Kui kellelgi tuleb rünnak kehvemini välja, siis rabeleb ta sel päeval rohkem kaitses."

Rapla keskmängija Thomas van der Mars hindab tiimitunnet. "Meie edu saladus on meeskonnavaim," teatas hollandlane. "Kõik mängijad panustavad meeskonna edusse. Seerias Tartu vastu oli näha emotsioone ja seda, kuidas me andsime endast kõik, et võita."

Rapla peatreeneril Aivar Kuusmaal on tippu pürgimiseks karmid meetodid. "Iga hooaeg on võitskond vaja ühtseks rusikaks viia," lausus Kuusmaa. "Tänavune polnud erand. Meil oli hooaja käigus probleeme küll. Ma ei taha öelda, et kopeerin teisi treenereid, aga olen kuulnud, et osades klubides tehakse näidispoomist. Kui selle ühe mängija peal ära teed, siis ülejäänud üheksa saavad aru, et nalja pole. Iga aasta ma valin välja ühe "kliendi," kes peab seda taluma. Kui mees sellest välja tuleb, muutub ta ka ise tugevamaks."

Aivar Kuusmaa nö. kliendi ehk Rasham Suarezi kõrval on finaalseerias peamiselt seitsmele mehele tugineva Rapla koosseisust hooaja vältel enim silma paistnud põhiturniiri parimaks mängijaks valitud van der Mars. "Võistkonnas peavad olema korralik tsenter ja mängujuht, keda ülejäänud mehed abistavad," arutles Kajupank. "Meil on korralik tsenter olemas, kes on kõva töömees ning ta ei tee üleliigseid asju."

Van der Mars jäi kiidusõnu kuuldes tagasihoidlikuks. "See pole tõsi, kõik mängijad on Rapla meeskond. Mul on olnud palju mänge, kus ma ei ole end hästi tundnud, kuid õnneks saan ma alati toetuda oma tiimikaaslastele, kes mind alati aitavad ja kes samuti meeskonna võidule viivad. Siin pole ainult mina ja kindlasti pole ma pool võistkonnast. Me ajame seda asja kõik koos," lisas hollandlane.

Kuigi võrreldes esimese hooajaga on Rapla esindusmeeskonna eelarve iga hooajaga tublisti kasvanud, jääb see finaalivastasele Kalev/Cramole ikkagi kolmekordselt alla. Klubi juht Jaak Karp nendib, et suurt korvpalliasja Raplas teha ongi meeletult raske, kuid hädaldamise asemel tuleb tegutseda. "Olen püüdnud väiksuse meie kasuks keerata," lausus Karp. "Meie toetajate ring on läinud Raplast välja. Me teeme Rapla kohta võimatut asja."

Finaalipääs on tagatud, kuid mis saab edasi. Kõigist agadest hoolimata tahab Rapla astuda miks mitte juba järgmisel hooajal ühe uue suure sammu. "Peaksime minema Euroopasse mängima," ütles Kuusmaa. "See nõuab raha, kuid see teeks hooaja teistsuguseks ka fännidele, kes ei näeks siin ainult Läti või Leedu klubisid."

Aga enne järgmist hooaega on veel mõneks nädalaks olevik. Nagu lähiajalugu on näidanud, täituvad spordis ka suured unistused ja praegu on selleks Rapla jaoks Eesti meistritiitel. "See pole reaalne siht, aga me lähme igat mängu võitma. Eks aeg näitab, kas me kestame pool mängu või kogu kohtumise," lisas Kuusmaa.

Toimetaja: Ivo DobkevitschDortmundi Borussia
Dortmundi Borussia tuli Saksamaa karikavõitjaks

Viimased kolm hooaega Saksamaa karikafinaalis kaotajaks jäänud Dortmundi Borussia lõpetas kurva seeria, kui alistas laupäeval Frankfurdi Eintrachti 2:1.

sõudmise em
Allar Raja
Allar Raja võistles täna EM-il nii kahe- kui ka neljapaadis

Tšehhis Racices toimuvatel sõudmise Euroopa meistrivõistlustel jäi Eesti paarisaeruline neljapaat napilt A-finaalist välja. Mullu tuli Eesti neljapaat Euroopa meistriks.

Georg Gross - Raigo Mõlder
Harju rallil võidutses Georg Gross

Eesti autorallimeistrivõistluste kavva kuuluval Neste Harju Rallyl võidutsesid Georg Gross ja Raigo Mõlder (Ford).

Uuendatud: 22:31 
tennis
Jürgen ZoppJürgen Zopp
Zopp loovutas kvalifikatsiooni avaringis vaid ühe geimi

Jürgen Zopp (ATP 469.) alustas Itaalias Vicenzas peetava 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiri kvalifikatsiooni kindla võiduga.