Võrkpalli rahvuskoondised jätkasid kontrollmänge võidukalt ({{commentsTotal}})

Eesti meeste võrkpallikoondis
Eesti meeste võrkpallikoondis Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR Sport

Peagi algavateks MM-valiksarja kohtumisteks valmistuvad Eesti rahvuskoondised teenisid võidulisa nii Portugalis kui Taanis.

Rahvusmeeskond sai Lõuna-Euroopas ka kolmanda võidu, olles võõrustajatest üle 3:2 (25:27, 25:27, 25:17, 25:16, 15:13), naiskond alistas Taanis teistkordselt sealse koondise, vahendab volley.ee. Kohtumine lõppes meie naiskonna 3:0 (25:15, 25:20, 26:24) võiduga, lisaks mängisid koondised  kaks lisageimi, mille võitis Eesti 25:22 ja 15:11.

Eilse mängu kahes esimeses geimis oli Eesti naiskond teiseks tehniliseks mõtlemisajaks kindlalt ees, juhtides esimeses 16:12 ja teises 16:9. Kolmes järgnevas näidati geimi lõpufaasis väga südi mängu ja suudeti kaotusseisust väljuda. Kolmandas olid kaotusnumbrid nii 11:16 kui 18:21, neljandas 13:16 ja 17:21 ja viiendas 8:10.

Rahvusnaiskonna parim oli 24 punktiga Nette Peit, kelle efektiivsusnäitaja oli +15. Rünnakul lõi Peit 32 tõstest punktiks 19 (59%), lisaks temalt neli serviässa ja üks edukas blokeering. Kristiine Miilen tõi 13, Liis Kullerkann ja Eliise Hollas kümme punkti. Liis Kullerkann ja sidemängija Julija Mõnnakmäe lisasid üheksa, kusjuures viimane lõi koguni kuus serviässa. Viis punkti panustasid võitu Eliisa Peit ja Raili Kont-Kontson, ühe silma Egle ja Erle Püvi.

Rünnakuid realiseeris Eesti 44-protsendiliselt, Taani näitaja oli 33. Vastuvõtul oli meil kaheprotsendiline edu (40-38). Serviässasid lõime 15 ja blokipunkte teenisime seitse. Taanlannade näitajad olid 14 ja 12.

Meeste koondise parimana tõi terve kohtumise mänginud Robert Täht 21 punkti. Nurgaründaja lõi 30 tõstest punktiks 17, millele lisandus kolm ässpallingut ja blokeering. Võimsas hoos oli ka 17 punkti toonud Oliver Venno. Kolmes viimases geimis väljakul käinud pallur realiseeris 70 protsenti tõstetest (14/20), lisas kaks serviässa ja ühe eduka sulustamise. Kahes esimeses geimis diagonaalründaja positsiooni mehitanud Renee Teppani saldoks jäi üheksa. Sama kogusummani jõudis ka Kristo Kollo. Kaheksa punkti jäi kõik viis geimi väljakul olnud Ardo Kreegi arvele. Andrus Raadik tõi viis punkti, Karli Allik lisas kaks ja Kert Toobal ja Henri Treial kumbki ühe. Mart Naaber kolme serviga punktiarvet ei avanud ja Andres Toobal matši ei sekkunud.

Eesti suurim edu oli rünnakul, kus realiseerisime 53 protsenti tõstetest, vastase 46 vastu. Vastuvõtul olime paremad 54:51 ja lisaks lõime viis serviässa rohkem (11:6). Blokis oli Portugal parem 12:8.

Sõprusmängude turnee viimase kohtumise peab rahvusnaiskond, kes läheb Eesti aja järgi täna kell 17:30 Taaniga kolmandat korda vastamisi. Mängu näeb otsepildis aadressil https://www.facebook.com/vorkpallikoondis/.

Eesti võrkpallikoondis
Eesti võrkpallikoondis sai MM-valikturniiril teise võidu

Eesti võrkpallikoondis sai reedel Belgias, Kortrijkis 2018. aasta maailmameistrivõistluste Euroopa tsooni kolmanda valikringi turniiri teises mängus kindlalt 3:0 (25:22, 25:20, 25:19) jagu Hispaaniast ning on Belgia kõrval teine seni kaotuseta jätkav tiim.

Uuendatud: 22:39
Gheorghe CretuGheorghe Cretu
Pahane Cretu: miks eksperdid arvavad, et meie vastased on s***d

Eesti võrkpallikoondis jätkas 2018. aasta MM-i Euroopa tsooni kolmanda valikringi turniiri võidukalt, kui neljapäeval mängiti 3:0 üle Hispaania. Koondise peatreener Gheorghe Cretu oli veidi rahulolematu, et meedia eeldab, et Eesti koondis peaks kõik kohtumised kerge vaevaga võitma.

Anett Kontaveit
Kontaveit kohtub Witthöftiga reedel peaväljaku viimases matšis

Šveitsis, Gstaadis toimuval tenniseturniiril veerandfinaali jõudnud Anett Kontaveit (WTA 32.) peab oma järgmise matši reedel peaväljakul, kus ta kohtub sakslanna Carina Witthöftiga (WTA 66.).

Sandra PerkovicSandra Perkovic
Horvaatia kettaheitja näitas viimase 25 aasta võimsaimat heidet

Horvaatia kettaheitja Sandra Perkovic näitas Šveitsis Bellinzonas peetud võistlusel viimase veerandsajandi pikimat sooritust, saates ketta 71 meetri ja 41 sentimeetri kaugusele.

tennis
Simona Halep - Johanna KontaSimona Halep - Johanna Konta
Wimbledoni populaarseim matš oli üks naiste veerandfinaalidest

Neljapäeval avaldatud statistikanumbrite kohaselt oli tänavuse Wimbledoni tenniseturniiri ülekaalukalt kõige vaadatum mäng naiste üksikmängu veerandfinaal Johanna Konta ja Simona Halepi vahel.