Martin Pärtelpoeg alustas rahvusvahelist tänavaringradade sarja edukalt ({{commentsTotal}})

Martin Pärtelpoeg
Martin Pärtelpoeg Autor/allikas: Tuomo Seppänen

Vihur Motosport meeskonna ringrajasõitja Martin Pärtelpoeg tegi nädalavahetusel avastardi rahvusvahelises tänavaringradade sarjas IRRC. Hooaja esimene võistlus sõideti Hollandis Hengelos. Superbike klassis oli rivis üle 30 sõitja, Pärtelpoeg oli esimeses sõidus kaheksas ja teises neljas.

Hengelo rada jooksis osaliselt linnatänavatel ja majade vahel. Võistluse jaoks oli maha pandud uus asfalt ja selle laius – viis meetrit – tegi sõidu keerulisemaks. Võrdluseks olgu, et koduse auto24ringi raja laius on poole suurem. Vigadeks Hengelo rajal ruumi polnud, eksimuse korral võisid lõpetada kas kellegi aias või põllu peal.

Martin Pärtelpoeg, Vihur Motosport juht Marko Rohtlaan ja Soome meeskond, kellega koos IRRC sarja sõidetakse, said BMW 1000 RR tsikli võistlussõitude eel heasse seadesse ja nii mindi esimesele sõidule vastu hea tundega. Sõidu tulemus polnud kahjuks see, mida loodeti – kaheksas koht. Põhjuseks see, et hommikuses sõidus ei saadud kohe rehvi õigele temperatuurile, kuna rada oli veel hommikuselt niiske. Pärtelpoja tsikli seade oli aga soojema ilma järgi paigas. Teine sõit aga näitas, et oldi õigel teel, väga tihedas konkurentsis sai Martin Pärtelpoeg neljanda koha. Finišijoonel jäi vahe kolmanda koha saanud sõitjaga napp 0,2 sekundit. Võib ka öelda, et kolmas koht jäi ühe ringi kaugusele.

"Kogu nädalavahetus oli üks suur õppimine. Saime seadistustega kogu aeg paremaks. Uuel rajal oli viimane sõit minu jaoks ikka väga hea, stardist sain korralikult minema. Hoog oli hea ja ikka väga vähe jäi kolmandast kohast puudu. Aitäh tiimile, mehaanikutele, toetajatele ja sõpradele," võttis Pärtelpoeg nädalavahetuse kokku.

Tiimijuht Marko Rohtlaan jäi samuti nädalavahetusega rahule. "Tulime siia eesmärgiga, et Vihur Motosport oleks peale seda etappi kõigile tõsine konkurent. Selle eesmärgi täitsime, Martin tegi väga hea töö ja tsikli seadistusega saime hästi hakkama. Kui teised meeskonnad seadistasid oma tsiklid Isle of Mani sõidu stiilis ehk siis pehmema vedrustuse peale, läksime meie teist teed. Kuna tegu oli uue asfaltiga, kus pidamine oli parem, läksime jäigema vedrustuse ja vähesema hüdraulika teed. See toimis, tsikkel ei olnud rahutu ja kurvidest väljakiirendus oli hea," rääkis Rohtlaan.

Vihur Motosport meeskonna järgmine start on 20. mail, kui auto24ringil sõidetakse motoringraja Eesti meistrivõistluste esimene etapp.

Toimetaja: Maarja VärvEesti jalgpallikoondise treening
Vassiljev sai lepingupakkumise oma endiselt tööandjalt

Poola meedia teatel on 32-aastasele Eesti jalgpallikoondislasele Konstantin Vassiljevile lepingut pakkunud mehe endine tööandja Gliwice Piast.

tennis
Marin CilicMarin Cilic
Cilic jahib viieaastase vaheaja järel Londoni tiitlit

Meeste tennise maailma edetabelis seitsmendal real paiknev Marin Cilic püüab Londonis peetaval Queen’s Clubi tenniseturniiril karjääri teist võitu muruväljakuil.