Viimsi/Tööriistamarket ja Viljandi alustavad pronksiseeriat ({{commentsTotal}})

Viljandi HC
Viljandi HC Autor/allikas: Eesti Käsipalli Liit

Käsipalli Eesti meistrivõistlustel alustatakse sel nädalal medalimängudega. Finaalseeria Põlva Serviti ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi vahel algab kolmapäeval, kuid pronksiseeriaga tehakse algust juba teisipäeval, kui Viimsi/Tööriistamarket võõrustab kahe võiduni peetava seeria avamängus Viljandi HC-d.

9.05 (kell 19.30) Viimsi Kooli Spordikeskus: Viimsi/Tööriistamarket - Viljandi HC
Omavahelised mängud. 1. ring: 27:24; 2. ring: 25:25; 3. ring: 27:26; 4. ring 23:35; 5. ring 25:22

Pronksiseeriat alustavatest võistkondadest sai poolfinaalis mänguvõidu kätte vaid Viimsi/Tööriistamarket, kes jäi HC Kehra/Horizon Pulp&Paperile alla mängudega 1:3.

"Rahul oleks võinud siis olla, kui oleksime edasi saanud," ei soovinud Viimsi peatreener Ain Pinnonen üht mänguvõitu üle tähtsustada, kuid andis seeria kokkuvõttes meeskonnale hindeks "neli". "Seeria esimene mäng oli ikka päris hull. Ja lisaajal kaotusega lõppenud mängus oleksime võinud lisaaega vältida, aga need on paraku vaid oleksid."

Mullune finalist Viljandi HC poolfinaalseerias Põlva Serviti vastu võiduni ei jõudnudki. "Mäng mängult läksime aina paremasse hoogu, aga pink on meil ikka lühem. Nii tekkis igas mängus perioode, kus lasime vahe sisse. Kusjuures suutsime kõigis mängudes rasketest perioodidest ka mingil määral kosuda," sõnas Viljandi peatreener Marko Koks ja lisas, et selle hooaja kontekstis oleks meistrivõistluste pronksmedal Viljandi jaoks õnnestumine.

Põhihooajal suutis Viimsi/Tööriistamarket Viljandi vastu teenida kolm võitu. Üks mäng lõppes viigiga ja üks kohtumine Viljandi võiduga. Pinnonen lootis, et tema meeskonnale tuleb pronksiseerias kasuks ka koduväljakueelis.

"Eks nad on kodus pisut paremini mänginud tõesti," tunnistas ka Marko Koks. "Iseasi on see, kui palju see määrab. Neil nii palju publikut ka pole. Üritame omalt poolt Viljandist rahvast kaasa võtta.

Viimsi/Tööriistamarketi eest ei saa kindlasti esimeses pronksimängus kaasa teha Aleksander Oganezov ja Mattis Rätsep. Viljandi poolel on vigastustega endiselt kimpus Robert Lõpp ja Kristo Järve, kelle abile Koks siiski pisut loodab.

Pronksimängud:

09.05.17 19:30 Viimsi Spordihoone Viimsi/Tööriistamarket – Viljandi HC
11.05.17 19:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC - Viimsi/Tööriistamarket
ja vajadusel
14.05.17 19:00 Viimsi Spordihoone Viimsi/Tööriistamarket – Viljandi HC

Pronksimängud mängitakse ühe võistkonna kahe võiduni. Juhul kui mängu normaalaeg lõpeb viigilise tulemusega, siis mängitakse üks lisaaeg (2x5min) ja kui see lõpeb ka viigiliselt, siis selgitatakse võitja karistusvisetega.

Toimetaja: Ivo DobkevitschMagnus Kirt
Magnus Kirt kutsuti Pariisi Teemantliiga etapile

Eesti odaviskaja Magnus Kirt osaleb laupäeval, 1. juulil Pariisis peetaval kergejõustiku Teemantliiga etapil, kus tal on kaheksa konkurenti.

Sergei ZenjovSergei Zenjov
Sergei Zenjov liitus Poola kõrgliigaklubiga

Eesti jalgpallikoondise ründaja Sergei Zenjov sõlmis lepingu Poola kõrgliigaklubi Cracoviaga.

tennis
Mattias SiimarMattias Siimar
Mattias Siimar on Poola turniiril alistanud juba kolm vastast

Mattias Siimar (ATP 1512.) jõudis Poolas Mragowos peetaval 15 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril teise ringi.