Ajax lõi Euroopa liiga poolfinaalis Lyonile neli väravat ({{commentsTotal}})

Bertrand Traore
Bertrand Traore Autor/allikas: AFP/Scanpix

Jalgpalli Euroopa liigas astus kolmapäeval ühe jalaga finaali Amsterdami Ajax, kes alistas esimeses poolfinaalkohtumises koduväljakul Lyoni Olympique'i 4:1.

Bertrand Traore ja Kasper Dolberg viisid Hollandi klubi esimesel poolajal kahe väravaga ette, Amin Younes lisas teise poolaja alguses kolmanda tabamuse. Mathieu Valbuena vähendas 66. minutil Lyoni kaotusseisu, kuid Traore värav 71. minutil kindlustas kodumeeskonnale 11. mail toimuvaks korduskohtumiseks suure eduseisu.

Viimati mängis Ajax suures Euroopa finaalis 1996. aastal, kui Meistrite liiga finaalis jäädi penaltiseeria järel alla Torino Juventusele. Aasta varem alistas Ajax finaalis Patrick Kluiverti värava toel Milani, Euroopa liiga eelkäija UEFA karika võitis Ajax 1992. aastal. Lyon suurte Euroopa tiitliteni jõudnud ei ole.

Teise poolfinaali avakohtumises võõrustab Celta täna Manchester Unitedit, finaal peetakse 24. mail Stockholmi Friends Arenal.

Magnus Kirt
Magnus Kirt kutsuti Pariisi Teemantliiga etapile

Eesti odaviskaja Magnus Kirt osaleb laupäeval, 1. juulil Pariisis peetaval kergejõustiku Teemantliiga etapil, kus tal on kaheksa konkurenti.

Sergei ZenjovSergei Zenjov
Sergei Zenjov liitus Poola kõrgliigaklubiga

Eesti jalgpallikoondise ründaja Sergei Zenjov sõlmis lepingu Poola kõrgliigaklubi Cracoviaga.

tennis
Mattias SiimarMattias Siimar
Mattias Siimar on Poola turniiril alistanud juba kolm vastast

Mattias Siimar (ATP 1512.) jõudis Poolas Mragowos peetaval 15 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril teise ringi.